BARANIN USTRELIO ORLA: Hicem iz ilegalne puške ubio zaštićenu vrstu
BARANIN A.J. (60) uhapšen je nakon što je hicem iz puške u ilegalnom posedu ustrelio orala u barskom naselju Tomba. Utvrđeno je da reč o zaštićenoj vrsti životinje. Na licu mesta je izvršen uviđaj i oduzeto je oružje koje će biti predmet veštačenja, kao i jedan patron za lovačku pušku.
Foto: Printskrin
Policija Baranina sumnjiči za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija i ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.
Naime, kako su saopštili iz policije, dežurnu službu barske policije jedna osoba obavestila je da nepoznata muška osoba u naselju Tomba u Baru puca iz vatrenog oružja - puške i da je tom prilikom ubio jednu pticu, nakon čega se udaljio u nepoznatom pravcu.
Postupajući po prijavi, službenici Odeljenja bezbednosti Bar su, preduzimajući niz radnji na terenu, uspeli su da identifikuju A.J. (60) iz Bara kao izvršioca.
- On je, kako se sumnja, krivična dela koja mu se stavljaju na teret počinio oko 12 časova iz puške u ilegalnom posedu koju je policija pronašla u pomoćnom objektu koji koristi osumnjičeni - navodi policija.
Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Baru koji je izašao na teren zajedno sa predstavnikom lovačkog društva "Lovstvo Bar", te je utvrđeno da je reč o zaštićenoj vrsti životinje.
Preporučujemo
GOLOOTOČANI U ZABORAVU: Milatović apeluje da se donese Zakon o rehabilitaciji političkih zatvorenika
21. 01. 2026. u 05:00V.K.
ŠĆEKIĆI ISPLIVALI KRST:Bogojavljenje svečano obeleženo na svetim vodama Lima
19. 01. 2026. u 17:38
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)