ZBOG NAKNADA ZA BILEĆKO JEZERO: Moguće formiranje zajedničkog preduzeća sa Republikom Srpskom
PRIČA o naknadama za Bilećko jezero, koje Crna Gora nikako da naplati, mogla bi da sobije svoj epilog.
D. Curać
Iz Elektroprivrede potvrdili su da se razmišlja i o formiranju zajedničkog preduzeća sa elektroprivredom Republike Srpske čime bi se se pitanje naknada, nakon više od 30 godina, konačno moglo rešiti.
- To je izraz dobre volje radi nastojanja jednog dogovornog prevazilaženja problema koji nas tišti oko Bilećkog jezera i eventualno oko realizacije projekta HE "Boka" - istakao je pomoćnik finansijskog direktora EPCG Miro Vračar.
Preporučujemo
INSTITUT IGALO: Posle 50 godina partnerstva u trci za novi ugovor sa Norvežanima
11. 06. 2026. u 15:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)