SUTOMORE MENJA VIZUELNI IZGLED: Postavljen kamen temeljac za novi trg, investicija vredna oko 1,5 miliona evra
IZGRADNjA trga u Sutomoru i rekonstrukcija obalne zone, druga faza, zvanično su počeli.
Foto: B.Dabić
Kamen temeljac na Bogojavljenje su položili predsednik Opštine Bar Dušan Raičević, direktor Javnog preduzeća za upravljanje Morskim dobrom Mladen Mikijelj, pomoćnica direktora Uprave za kapitalne projekte Maja Delić i predsednik MZ Spič Sutomore Frano Vuksanović.
Sporazum o rekonstrukciji obalne zone u Sutomoru, koji je podeljen u četiri faze, Opština Bar, zajedno sa Morskim dobrom i Upravom za kapitalne projekte potpisala je još 2019. godine. Radovi na prvoj fazi započeti su 2020, a završeni u julu 2021. godine.
Foto: B.Dabić
Vrednost investicija u drugoj fazi je oko 1,5 miliona evra. Pomoćnica direktora Uprave za kapitalne projekte Maja Delić kazala je da će u drugoj fazi rekonstrukcije Trga u Sutomoru učestvovati u ukupnom iznosu od 950 hiljada, Opština Bar sa 200.000 i JP Morsko dobro 445.000 evra.
Faza II izvođenja radova obuhvata izgradnju trga sa zelenim površinama, pjacete i rekreativne zone, ukupne površine 5.300 m².
-Jasno potvrđujemo da svi zajedno želimo da menjamo percepciju o Sutomoru kao turističke destinacije što svakako doprinosi i ponudi ovog dela barskog priobalja, pokazujemo kako se može kroz udružene snage i napore doći do konkretnih rešenja - poručio je predsednik Opštine, Dušan Raičević.
Foto: B.Dabić
Direktor JP Morsko dobro Mladen Mikijelj kazao je da ovaj projekat nije važan samo za Sutomore, već za celu barsku opštinu. On je rekao da su prošlu godinu iskoristili kako bi završili sve neophodne radnje, kako bi ove krenuli sa realizacijom projekta.
- Jako sam srećan što je saradnja sa Opštinom Bar od starta bila na zavidnom nivou. Osim toga, imali smo i sjajnu saradnju sa Upravom za kapitalne projekte i samo kroz ovaj vid saradnje lokalnih samouprava i državnih institucija možemo raditi na realizaciji projekata koji su od opšteg značaja. Percepcija o Sutomoru treba da se menja, delimično se promenila realizacijom prve faze – izgradnjom Šetališta, a čini mi se da će sa realizacijom ove, glavne faze, Sutomore potpuno izmeniti identitet. Očekujem da ćemo radove završiti pre početka letnje turističke sezone - kazao je Mikijelj.
Preporučujemo
PRODISALI I ZETA I BOTUN: Dan posle referenduma, meštani se sastali sa predstavnikom EU
16. 12. 2025. u 05:00V.K.
PREVRNUO SE GLISER SA TRI OSOBE NA SKADARSKOM JEZERU: Hitne službe odmah reagovale
13. 12. 2025. u 18:35
RAMPA ZA PODGORICU: Francuska blokirala dva poglavlja u pregovorima Crne Gore sa EU
12. 12. 2025. u 18:50
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)