RASKRSTITI SA NASLEĐEM MILA ĐUKANOVIĆA: Saošđtenje kolaciija Za budućnost Crne Gore
Kolaciija Za budućnost Crne Gore odlučila je javnosti da se obrati saopštenjem, koje prenosimo u celosti.
Za budućnost Crne Gore
- Tačno je da su vođeni pregovori u više etapa. Očekivano , kao i u svim pregovorima, bilo je različitih pogleda, razmena mišljenja i opcija ”na stolu”. Poslednji sastanak, u subotu, vođen između mandatara Spajića i lidera ZBCG, završen je u vrlo prijateljskom tonu, uz dogovor da neformalnu ponudu od te večeri mandatar Spajić ozvaniči narednog dana.Tačno je da je mandatar Spajić obećao da će to uraditi. Tačno je da se to nije desilo. Sledeće s čim smo se upoznali iz medija je informacija da je Bošnjačka stranka prihvatila ,,ponudu” Milojka Spajića uz naglašavanje da im je mandatar obećao da ZBCG neće biti u vladi. Neka građani sami imenuju ovaj postupak mandatara. ZBCG ne želi da se uvlači u infantilne igre uvođenja trećih subjekata, potvrđivača ispravnosti stavova ili činjenica. Naravno , imali bi i mi svedoke kojima je manadatar decidno rekao da ne upućuje zvaničnu ponudu, jer se plaši da će biti prihvaćena, ali to nema smisla u ovako delikatnom trenutku. ZBCG se zalaže za odgovornu i jaku vladu koja će konačno raskrstiti sa nasleđem Mila Đukanovića. Ne želimo da verujemo ni da poslanici PES-a žele bilo šta drugo, ali ovo što Spajić najavljuje kao ”obrise” buduće vlade je, ne samo cementiranje nasleđa Đukanovićeve vlasti, već i njegovo aktivno vraćanje u političku arenu. I da otklonimo maglu o tome da smo navodno zakasnili. Ostalo je preko dva meseca da formiramo ozbiljnu, odgovornu i jaku vladu. Mi smo prihvatili ponudu PES-a, koja se prvi put zvanično pojavila 24. avgusta 2023. Ako svi želimo da Crnu Goru konačno izbavimo i oslobodimo kriminalne hobotnice, onda ćemo formirati i takvu vladu. Verujemo da je to i poslanicima PES-a bio motiv za uključivanje u politički život, poručuju iz koalicije ZBCG.
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (1)