UBIO LJUBIŠU JER JE HTEO DA SPREČI PLJAČKU PENZIJA: U Beogradu uhapšen državljanin BiH – u Nikšiću usmrtio učesnika litija

В. К. - С. Ђ.

20. 06. 2022. u 22:28

U BEOGRADU je uhapšen državljanina BiH i Srbije Nemanja M. (37), koji je osumnjičen za ubistvo Ljubiše Mrdaka 20. oktobra 2021. tokom pljačke u Nikšiću.

УБИО ЉУБИШУ ЈЕР ЈЕ ХТЕО ДА СПРЕЧИ ПЉАЧКУ ПЕНЗИЈА: У Београду ухапшен држављанин БиХ – у Никшићу усмртио учесника литија

Foto: Privatna arhiva

Kako je saopšteno iz Uprave policije Crne Gore, za osumnjičenim je bila raspisana međunarodna poternica NCB Interpola Podgorica. U saopštenju se navodi da sada sledi komunikacija nadležnh ministarstava pravde Crne Gore i Srbije u okviru ekstradicionog postupka.

Proteklih meseci uhapšeno je više osoba za koje se sumnja da su direktno ili indirektno učestvovale u ovome zločinu.

Mrdak je, kao radnik obezbeđenja pokušao da spreči pljačku 400.000 evra namenjenih isplati penzija, ali je, nažalost, platio životom.

Maskirane osobe naoružane automatskim oružjem kod službenog ulaza u poštu sačekale su vozilo za transport novca. Tom prilikom teško je ranjen Mrdak, dok su drugu dvojicu radnika, koji su obezbeđivali novac, napadači poprskali biber-sprejom.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (2)

GAVRILOVA MAJKA I MOJ PRADEDA...: Princip PREDAK našeg poznatog pevača (FOTO)