PUTOVANJE KROZ VREME I PROSTOR: "Mape" Jelene Borovčanin u Italijanskom institutu za kulturu
SAMOSTALNO predstavljanje umetnice iz Kruševca Jelene Borovčanin u Italijanskom institutu za kulturu zakazano je za 5. septembar u 19 časova.
Foto promo
Njena izložba pod nazivom "Mape" stiže pred beogradsku publiku, posle uspešnog prošlogodišnjeg nastupa u Veneciji, uz još dve umetnice iz Srbije, na postavci "Identiteti".
- Kroz projekat "Mape" umetnica istražuje veze između prošlih i savremenih svetova, a kombinovanjem stakla i kovanica, ovi radovi predstavljaju bogatu istoriju Balkana, Venecije i šireg Mediterana - piše u najavi.- Mape simbolizuju putovanja kroz vreme i prostor, sa posebnim osvrtom na kulturne i istorijske odnose Srbije i Italije koje je umetnica, po struci diplomirani politikolog, izučavala tokom studija.
Kustos izložbe "Mape", ujedno i kustos "Identiteta", je Saverio simi de Burgis, profesor na Akademiji lepih umetnosti u Veneciji.
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)