SVAKA CIGARETA SMETA: Dom zdravlja Voždovac obeležava Nacionalni dan bez duvana
30. 01. 2023. u 16:37
I OVE godine u Srbiji se pod sloganom: "Svaka cigareta smeta" obeležava 31. januar, Nacionalni dan bez duvana.

Dan bez duvanskog dima
U organizaciji Službe za polivalentnu patronažu Doma zdravlja "Voždovac", sutra od 7.30 do 10 časova, u "Kutku zdravlja" ( Ustanička 16, u holu kod laboratorije), kao i u osnovnim školama ove opštine, sugrađani mogu proveriti stepen nikotinske zavisnosti FAGERSTROM testom, čuti nova saznanja o štetnosti duvanskog dima, a na
Pored ukazivanja na štetne efekte upotrebe duvana i duvanskih proizvoda i izloženosti duvanskom dimu, posebno se naglašava značaj prestanka pušenja što je i tema ovogodišnje kampanje.
Upotreba duvana i duvanskih proizvoda je drugi vodeći faktor obolevanja od kardiovaskularnih bolesti, odmah iza povišenog krvnog pritiska, a povećava rizik obolevanja i od bolesti disajnih puteva i od malignih oboljenja.
Preporučujemo

ROK DO KRAJA FEBRUARA: Opština Grocka subvencioniše mere energetske efikasnosti
29. 01. 2023. u 17:14

OBELEŽAVANjE DANA SEĆANjA NA STRADALE U NATO AGRESIJI: Vučić - Nećete nas slomiti (FOTO, VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas obeležavanju Dana sećanja na stradale u NATO agresiji 1999. godine, u Somboru, na Trgu svetog Đorđa.
24. 03. 2023. u 18:01 >> 19:03

ŠOJGU: Municija s uranijumom narušiće zdravlje ukrajinskih vojnika, kao na KiM 1999. godine
RUSKI ministar odbrane Sergej Šojgu upozorio je danas da će municija sa osiromašenim uranijumom, koju Velika Britanija planira da pošalje Ukrajini, ozbiljno negativno uticati na zdravlje ukrajinskih vojnika koji je budu koristili, kao što je to bio slučaj sa vojnicima NATO-a na Kosovu i Metohiji 1999. godine.
22. 03. 2023. u 09:08

MOJE TELO POŠALjITE U ČAČAK, SRCE OSTAVITE U LjUBLjANI: Bora emotivan pred koncert u rodnom gradu
ISTAKNUTI roker Bora Čorba održao je koncert u svom rodnom Čačku, a reči koje je uputio su bile više nego emotivne.
24. 03. 2023. u 07:53
Komentari (0)