MOSTOVI ĆE SVETLETI NARANDŽASTOM BOJOM: Obeležava se Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama
POVODOM Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama od danas do 10. decembra zgrade i mostovi u Beogradu svetleće narandžastom bojom.
Grad Beograd
Narednih dana biće "obojeni" Brankov i Most na Adi, Palata Albanija i velika kupola Doma Narodne skupštine.
Ovu inicijativu pokrenula je Vlada Republike Srbije i Koordinaciono telo za rodnu ravnopravnost. Cilj ove kampanje je preduzimanje koraka za suzbijanje nasilja nad ženama. Akcija se obeležava od danas do 10. decembra, kada se obeležava Međunarodni dan ljudskih prava.
Ove godine pažnja je usmerena na prevenciju i eliminaciju nasilja nad ženama i devojčicama, premošćavanje nedostataka u finansiranju i obezbeđivanju osnovnih usluga žrtvama tokom pandemije.
Preporučujemo
UMRLO VIŠE ŽENA: Statistika o preminulima u Beogradu, evo kada je smrtnost bila najveća
11. 03. 2026. u 12:11
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)