Beogradska košarkaška klinika odložena za jesen
22. 05. 2020. u 16:08
Obzirom na celokupnu situaciju, bili smo primorani da zahvalimo Vilijamsu i Mesini na dobroj volji i želji da održe predavanja - kaže Jeremić
Ivan Jeremić Foto: N. Paraušić
Devetnaesto izdanje Beogradske klinike trebalo je da se održi u Beogradu tokom trajanja kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre. Međutim, kvalifikacioni turnir je odložen, baš kao i Beogradska klinika.
- Trebalo je da ove godine imamo još jedan izvanredan trenerski seminar i priliku da na najkvalitetniji mogući način edukujemo naše trenere. U prilog tome svedoči i podatak da su nam učešće potvrdili prvi trener Feniks Sansa Monti Vilijams, kao i šef stručnog štaba Armanija Etore Mesina, a bili smo u završnim pregovorima sa još nekim veoma zvučnim trenerskim imenima - rekao je predsednik Udruženja košarkaških trenera Srbije Ivan Jeremić.
- Obzirom na celokupnu situaciju, bili smo primorani da zahvalimo Vilijamsu i Mesini na dobroj volji i želji da održe predavanja, jer u predviđenom terminu niko nije mogao da garantuje da će Klinika moći da se održi. Obojica vrhusnkih stručnjaka su nam se obratila pismima u kojima su obećali da će prvom sledećom prilikom drage volje biti gosti Beograda i našeg renomiranog seminara - dodao je on.
Udruženje košarkaških trenera Srbije, ipak, nije odustalo od organizovanja Klinke.
- Na nedavno održanom Upravnom odboru Udruženja košarkaških trenera Srbije doneta je odluka da se Trenerski dani, seminar za trenere mlađih kategorija i Beogradska Klinika održe zajedno na startu naredne košarkaške sezone. Tačan termin zavisiće od odluke čelnika Košarkaškog saveza Srbije - rekao je Jeremić.
On je dodao da je ideja da predavači budu strani treneri.
- Ali, videćemo koliko će to biti izvodljivo obzirom da će mnogi stručnjaci biti zaokupljeni pripremama za početak nove sezone. Ipak, uvereni smo da ćemo kao i do sada obezbediti vrhunske predavače - rekao je Jeremić.