REALIZACIJA je zatajila, napadači su se uspavali i Skopljanci su se provukli. Crvena zvezda je propustila da zabeleži i treću vezanu pobedu na zimskim priprema, iako je bila mnogo bolja od Vardara, starog znalca iz jugoslovenske lige - 0:0.

Stankovićeve dve ekipe igrale su u formaciji 3-5-2, imale su apsolutnu inicijativu, pogotovo u drugom poluvremenu, ali nije bilo strelca koji bi to i krunisao. Najbolje prilike propustili su Milunović u 70. minutu, kada je pogodio stativu udarcem glavom posle kornera, a u 89. se obrukao mladi Krstović, pošto je iz zicer pozicije traljavo šutirao pored gola. U samom finišu Zvezda je oštećena, jer joj nije dosuđen očigledan penal posle saplitanja Bena.

Pre utakmice, ekipa srpskog šampiona imala je i jak trening, pa je možda i to bio razlog što je ritam igre bio slabiji. Falilo je i kreacije, iako je lopta bila mnogo više u Zvezdinom posedu.

Nije bilo zanimljivih akcija u prvom poluvremenu. Igrači makedonskog prvaka su zbili redove na sredini terena i ispred svog šesnaesterca svojski su se trudili da ne dozvole crveno-belima da se razmašu.

U 27. minutu Vulić je uputio ka golu Vardara prvi udarac, to je bila i najbolja prilika da se postigne gol u prvih 45 minuta, ali je golman Vardara Gačevski izbio loptu u korner. Posle toga su još pokušali Boaći i Pankov, bez veće opasnosti po rivala.

U nastavku je novi Stankovićev tim ostavio bolji utisak, u poslednjih 20 minuta nije dao protivniku da podigne glavu. Međutim, iz tog jakog pritiska nije postignut nijedan pogodak.

Sledeću proveru crveno-beli imaju sa bugarskim šampionom Ludogorecom (Bugarska) u subotu, dan posle rival je Celje, 5. februara zakazan je dvoboj protiv Dunajske Strede (Slovačka), 6. se igra sa protiv Aktobea (Kazahstan).

C. ZVEZDA - VARDAR 0:0

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Babić - Rodić, Petrović, Vulić, Garsija, Simić - Boaći, Pavkov. Od starta drugog poluvremena igrali su: Vasiljević - Gajić, Milunović, Degenek, Konatar - Vukanović (Krstović), Jovančić, Nikolić, Gavrić - Ben, Tomane.

VARDAR: Gačevski, Toševski, Najdovski, Mladenovski, Brdarovski, Leovigiljdo, Micevski, Dimoski, Popzlatanov, Avromovski, Ibiši.