DALIĆ POSLE ŠESTICE: Najteža noć, neki igrači su igrali samo za sebe

Tanjug

12. 09. 2018. u 10:25

ДАЛИЋ ПОСЛЕ ШЕСТИЦЕ: Најтежа ноћ, неки играчи су играли само за себе

Selektor reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić priznao je da mu je poraz u od Španije (6:0) u Ligi nacija najteži u karijeri i kritikovao pojedine fudbalere da su igrali za sebe, a ne za tim.

Vicešampion sveta je u Elčeu doživeo najubedljiviji poraz u istoriji, nakon što je do sada bio od Engleske (5:1) 2009. godine.

"Ovo mi je najteža noć u karijeri, ali to je život, moramo da prihvatimo. Kako nije bilo euforije, tako nema ni tragedije. Nije nam lako, ali sada ne smemo da plačemo, već da izvučemo pouke", rekao je Dalikonferenciji za medije u Elčeu.

Dalić ističe da je sve krenulo po lošem posle prvog primljenog gola u 24. minutu od Saula Nigeza.

"Igrali smo sjajno prvih 20 minuta, imali tri čiste prilike za gol, ali smo posle prvog primljenog gola počeli da igramo svako za sebe. Igrači se nisu pridržavali saveta, dok su Španci dolazili u situacije koje mi nismo mogli da rešimo", rekao je selektor Hrvatske.

Prema njegovim rečima nije mogao da motiviše igrače na poluvremenu posle tri primljena pogotka.

"Video sam kakva je situacija, rekao sam im da moramo da probamo da se vratimo. Ipak, dogodilo se to što ste dogodilo, videli smo što znači kada smo ekipa, a šta kada se raspadnemo. Španija je odigrala vrhunski", naveo je on.