SKANDALOZAN TVIT NATAŠE KANDIĆ: Vučić dodelom ordena Handkeu započeo rat protiv suseda?!
BIVŠI direktor Fonda za humanitarno pravo u Srbiji, Nataša Kandić, na Tviteru je skandalozno reagovala na odluku predsednika Srbije Aleksandra Vučića da dodeli orden nobelovcu i prijatelju srpskog naroda Peteru Handkeu.
Foto: Printskrin
- Predsednik Srbije je dodelom Ordena Karađorđeve zvezde Handkeu započeo rat protiv civilizovanog sveta, suseda i svakog od nas u Srbiji koji nosimo sramotu počinjenog (lažnog) genocida i masovnih zločina srpskih snaga u ratovima 90-tih. Ni tračka nade nema - napisala je Kandićka.
Jedan korisnik Tvitera je u komentaru pitao Kandićku kako je nije sramota i da li ima malo obraza i morala.
Podsećamo, nobelovac Peter Handke je jedan od najboljih svetskih pisaca, austrijski književnik i aktivista, nemačko-slovenačkog porekla i veliki srpski prijatelj koji je odbio tokom ratova devedesetih da učestvuje u propagandi koju protiv srpskih naroda vode neprijatelji Srbije sa zapada.
Sa druge strane, oko Nataše Kandić kao javne ličnosti postoje mnoge kontroverze. Njeni protivnici je optužuju da "ima otpor prema svemu srpskom" i da se "bori samo za jednu stranu", te da "stvara antisrpsku histeriju", i da je "plaća albanski lobi".
Tokom protesta prognanih Srba sa Kosova i Metohije 2003. godine, ošamarila je sedamdesetogodišnjaka koji je stajao u protestu traživši istinu o nestalom sinu samo zato što se usudio da je pita da se predstavi, na šta je policija jedva reagovala zatraživši joj ličnu kartu, koju je ona odbila da dâ na uvid, tražeći od policije imena svih učesnika protesta. Petog februara 2009, proglašena je krivom zbog klevete i kažnjena je sa 200.000 dinara. Napravila je incident u februaru kada je pokušala da upadne na promociju knjige prof. dr Vojislava Šešelja, ali je tada, po naređenju lidera radikala, izbačena iz zgrade.
Preporučujemo
BLOKADERI NAJAVLjUJU FIZIČKE OBRAČUNE: Kaluđera je trebalo da izbace kroz prozor
10. 03. 2026. u 22:16
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (89)