PREDSEDNIK OBJAVIO FOTOGRAFIJU IZ AVIONA: "Na putu za Pariz - Očekuju nas važni razgovori za Srbiju!" (FOTO)

Новости онлајн

31. 01. 2021. u 10:46

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić objavio je na svom instagram nalogu fotografiju iz predsedničkog aviona.

ПРЕДСЕДНИК ОБЈАВИО ФОТОГРАФИЈУ ИЗ АВИОНА: На путу за Париз - Очекују нас важни разговори за Србију! (ФОТО)

Foto: Printscreen/Instagram

Predsednik trenutno putuje za Pazir, gde će se sastati sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom.

- Na putu za Pariz. Očekuju nas važni razgovori za Srbiju, a teme, od Kosova i Metohije, evropskog puta Srbije do izgradnje metroa u Beogradu. Živelo srpsko - francusko prijateljstvo! - napisao je predsednik.

Podsetimo, dijalog Beograda i Prištine biće glavna tema razgovora predsednika Aleksandra Vučića i prvog čoveka Francuske Emanuela Makrona sutra u Parizu.

Uz ovu temu, u fokusu će biti i napredovanje Srbije ka Evropskoj uniji uz primenu nove metodologije pristupnih pregovora za zemlje Zapadnog Balkana, a čiji je inicijator bio Makron, kao i ekonomska saradnja dve zemlje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksandar Vučić (@avucic)

Vučić u radnu posetu Francuskoj ide na poziv njenog predsednika, a kako saznajemo, domaćin je produžio predviđeno vreme za sastanak i ručak sa gostom iz Srbije, u odnosu na prvobitno planirano. Prema našim informacijama radni ručak bi trebalo da počne oko 12.30.

U Parizu će sutra biti i ministar finansija Siniša Mali, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović, kao i zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, koji će imati sastanke sa svojim kolegama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (41)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena