DODIK SE OGLASIO POSLE SASTANAKA SA MOĆNIM DVOJCEM: SAVEZNICI U ODBRANI "DEJTONA"
REPUBLIKA Srpska može računati na podršku Rusije i Putina u odbrani Dejtonskog mirovnog sporazuma - poručio je juče predsednik RS Milorad Dodik, nakon susreta sa ruskim liderom, sa kojim je razgovarao o bratskoj saradnji dva naroda.
FOTO:
Dodik, koji je u Moskvi predvodio delegaciju RS na obeležavanju 80 godina od pobede nad fašizmom, sastao se i sa šefom kineske države Si Đinpingom, i ukazao da Banjaluka i u budućnosti može da računa na podršku i prijateljstvo Pekinga.
Predsednik RS i Željka Cvijanović, srpski član i predsedavajuća Predsedništva BiH razgovarali su juče i sa Vučićem i slovačkim premijerom Ficom, a Dodik se sastao i sa patrijarhom moskovskim i cele Rusije Kirilom.
- U Moskvi osetiti snagu pravoslavne vere i čuti reči podrške za srpski narod - to je blagoslov koji se ne zaboravlja - naveo je Dodik, koji je sa Putinom i gostima iz brojnih zemalja sveta položio cveće kod Večnog plamena i Groba neznanog vojnika u Aleksandrovskom parku kod Kremlja.
Preporučujemo
APOSTOLOVIĆ: Zakon unutrašnjim poslovima je konkretan korak u Reformskoj agendi
07. 04. 2026. u 17:50
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)