DAČIĆ POSLE SEDNICE SAVETA ZA NACIONALNU BEZBEDNOST: Vučić je izneo 7 tačaka koje su jednoglasno prihvaćene - najveća kriza od kraja rata

Новости

26. 02. 2025. u 17:08 >> 18:29

SEDNICA Saveta za nacionalnu bezbednost koja je počela u 17 časova, završena je, a medijima se obratio ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić. On je rekao da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iznao 7 tačaka i zaključaka koji su na sednici jednoglasno prihvaćeni.

ДАЧИЋ ПОСЛЕ СЕДНИЦЕ САВЕТА ЗА НАЦИОНАЛНУ БЕЗБЕДНОСТ: Вучић је изнео 7 тачака које су једногласно прихваћене - највећа криза од краја рата

Foto: Printscreen

Obraćanje Ivice Dačića

- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić upoznao je sve. Vučić je izneo 7 tačaka i zaključaka koji su jednoglasno prihvaćeni. Ja ću nekoliko naglasiti. Prva je osuda ove presude, ona je nedemokratska, protivpravna, druga hje poziv na smirenost u reagovanju, jer je to veoma bitno. Poziv na poštovanje Dejtonskog sporazuma, prekid daljeg urušavanja sistema stvoren Dejtonskim sporazumom i protiv mešanja stranaca, jer je to dovelo do toga da dođemo u ovu situaciju.

- Zatim poziv na jedinstvo i zajedništvo celog našeg naroda u Republici Srpskoj i Srbiji. Bilo je tu još zaključaka koje ne bih spominjao. Izražena je velika zabrinnutost zbog ove situacije, ovo je najveća kriza od završetka rata. Ona je rezultat jednog opšteg napada Sarajeva i nekih zapadnih sila na RS, želja za nestankom Republike Srpske koje us uperene protiv vitalnih interesa Srpske i Srbije.

- Vučić kreće ka aerodromu, putuje u Banjaluku, razgovaraće sa Dodikom. Želim sreću predsedniku Vučiću u Banjaluci, da se izbori i sačuva i Republiku Srpsku i Srbiju i da pomogne Dodiku i svima koji se nalaze pod ovako teškim međunardonim pritiskom.

Sednica saveta za nacionalnu bezbednost

Sednici prisustvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić i državni vrh.

Podsetimo, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik proglašen je krivim pred Sudom Bosne i Hercegovine za "nepoštovanje odluke" tzv. viskog predstavnika Kristijana Šmita.

Foto Tanjug/MARKO ĐOKOVIĆ

Dodik je osuđen na godinu dana zatvora i šest godina zabrane političkog delovanja.

Uskoro opširnije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena