KUĆE SRPSKIH POVRATNIKA PONOVO NA METI ALBANSKIH EKSTREMISTA: Napadi jasna poruka - proterati Srbe (FOTO)
KANCELARIJA za Kosovo i Metohiju saopštila je da su juče u selu Ljubodža, opština Istok, opljačkane kuće povratnika Marinka Blagojevića i Tomislava Radivojevića, ukazujući da se talas nasilja na srpske povratničke porodice na Kosovu nastavlja.
Foto: Kancelarija za KiM
- Pre samo nekoliko dana, tokom božićnih praznika u ovom malom selu obijene su još dve kuće Žarka Zarića i Radomira Ristića, a na meti napada od početka ove godine našao se i dom Miodraga Kostića iz Plemetine - podseća se u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
Kako se navodi, takvi učestali napadi na miran srpski narod koji samo želi da živi u svojim domovima, posebno na povratnike koji su najosetljivija kategorija stanovništva, više je nego jasna poruka albanskih ekstremista da oni ne žele da grade miran suživot i da čine sve da Srbe zaplaše i proteraju.
Dodaje se da ni političari u Prištini ne pokazuju dobru volju da se incidenti sankcionišu, već naprotiv u svojim izjavama targetiraju Srbe i tako generišu nasilje na terenu, a svaki potez koji čine služi da život i opstanak Srba na Kosovu bude nemoguć.
Kancelarija za Kosovo i Metohiju uporno ukazuje predstavnicima međunarodnih organizacija koji deluju na prostoru Kosova na ugroženost srpske zajednice na tom prostoru, posebno na težak položaj povratnika.
- Nastavićemo sve intenzivnije da se zalažemo za trajni mir i bezbedan život našeg naroda na Kosovu i Metohiji - poručeno je u saopštenju.
BONUS VIDEO: "NOVOSTI" U KOSOVSKOJ MITROVICI - Bačena bomba u blizini hotela
Preporučujemo
SRPSKE POVRATNIKE NA KiM PONOVO ZASTRAŠUJU: Zariće i Ristiće opljačkali za Božić (FOTO)
11. 01. 2024. u 18:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)