ZAHAROVA: Kurti želi da sprovede etničko čišćenje Srba na KiM! On je kriv za krvoproliće u Banjskoj
ZAOŠTRAVANjE situacije na KiM, koje je dovelo do krvoprolića, posledica je politike „premijera“ samoproglašene republike Aljbina Kurtija koja ima za cilj da rasplamsa sukob i očisti teritoriju pokrajine od Srba, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
FOTO: AP/Tanjug
- Jučerašnje krvoproliće je direktna i neposredna posledica kursa takozvanog „premijera“ Aljbina Kurtija sa ciljem rasplamsavanja sukob i čišćenja teritorije regiona od Srba - navodi se u komentaru Zaharove, objavljenom na sajtu ruskog MIP-a.
- Njegovi pokušaji da eskalacijom situacije izazove dodatni pritisak Zapada na rukovodstvo Srbije kako bi naterao Beograd da prizna „nezavisnost“ Kosova stalna su igra sa vatrom, koja je, kako vidimo, preskupa i dovodi ceo region Balkana do opasne ivice - dodala je Zaharova.
Ona je istakla da je „policija” kosovskih Albanaca sistematski izvodila kaznene operacije protiv srpske zajednice i da se nije bavila isključivo zastrašivanjem građana.
- Postoji direktna pretnja od nastavka etničkog čišćenja, koje su ranije praktikovali albanski ekstremisti na Kosovu - naglasila je Zaharova.
- Uvereni smo da se put stabilizacije i dugoročnog rešenja na Kosovu odvija isključivo kroz sveobuhvatnu primenu temeljne rezolucije Saveta bezbednosti UN 1244 i Briselskih sporazuma Beograda i Prištine iz 2013. i 2015. godine - zaključila je Zaharova.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: BLINDIRANA VOZILA I DUGE CEVI NA PRILAZU BANjSKOJ - Kurtijevi specijalci pretresaju srpska vozila
Preporučujemo
KURTIJEV TEROR MORA PRESTATI Iz koalicije ZBCG: Čvrsto uz sunarodnike na KiM
25. 09. 2023. u 16:54
AJNŠTAJN JE ISTO JEO SVAKOG JUTRA: Kaže da se od tog jela bolje pamti (RECEPT)
24. 09. 2023. u 23:00
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (20)