PETKOVIĆ: Kurti realizuje pretnju upućenu Srbima
ČAK trojica Srba uhapšena su danas na Kosovu i Metohiji.
Foto: Tanjug
Prvo je u prepodnevnim časovima u Severnoj Mitrovici uhapšen I.E, a u Zvečanu D.M, koji je bivši pripadnik tzv. kosovske policije. Z. K. uhapšen je danas u Prilužju, a nakon hapšenja Kurtijeva "policija" sprovela ga je u Prištinu.
Petar Petković, direktor Kancelarije za KiM ističe da je očigledno da je Kurti krenuo u realizaciju pretnji posle Brisela, kada je rekao da će "Srbi da plate".
- U Severnoj Mitrovici uhapšen je jutro onkološki bolesnik. U Zvečanu je policija blokirala ceo Zvečan, pa onda uhapsila oca troje dece, domaćina i odvela ga u pravcu Prištine. Uhapsili su i trećeg Srbina, čoveka koji ima 73 godine. Njega su bukvalno oteli. U tome su učestvovali i radnici prištinske Elektrodistribucije. Pozvonili su mi, on im je otvorio da navodno provere brojilo. I u tom trenutku kada je izašao, došao je džip civilnih tablica i trojica policajca su ga bukvalno ugarala i odvela u pravcu Prištine - rekao je Petković.
On je dodao da Kurti ima cilj da protera Srbe sa vekovnih ognjišta i da izazove rat.
- U poslednja dva i po meseca, Srbi ama bukvalno ništa nikome nažao nisu učinili. Nikoga nisu napali. Žive svoje živote onako kako znaju i umeju. I sam Kurti je pred odlazak u Brisel govorio kako je mirnjo na severu - ističe on.
Tražićemo hitno zasedanje Saveta UN povodom situacije na KiM, poručio je na kraju.
Preporučujemo
SRBIJA PLAĆA CENU SVOG IZBORA DA BUDE NEZAVISNA ZEMLjA Vučić: Država nije igračka
11. 12. 2025. u 07:34
PREDSEDNIK VUČIĆ DANAS U NIŠU: Svečano otvara fabriku Ariston Climate Solution
11. 12. 2025. u 07:14
OGROMNA ČAST ZA SRBIJU: Vučić predstavio svoju ideju o zajedničkom ulasku regiona u EU
11. 12. 2025. u 07:07
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (43)