NA DANAŠNJOJ SEDNICI: RIK doneo rešenje o dodeli mandata narodnim poslanicima
REPUBLIČKA izborna komisija usvojila je na današnjoj sednici rešenje o dodeli mandata narodnim poslanicima Skupštine Srbije, prema kojem će u poslaničke klupe sesti 120 poslanika sa izborne liste "Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve".
Foto: D. N.
Izbornoj listi "Marinika Tepić - Ujedinjeni za pobedu Srbije" dodeljeno je 38 poslaničkih mesta, listi "Ivica Dačić - Premijer Srbije" 31 poslaničko mesto, dok je listi "Dr Miloš Jovanović - Nada za Srbiju", prema rezultatima izbora, pripalo 15 poslaničkih mesta.
Koalicija "Moramo", koju čine pokret Ne davimo Beograd, Otvorena građanska platforma AKCIJA i Ekološka akcija ima 13 poslaničkih mesta, lista "Boško Obradović - Srpski pokret Dveri - POKS - Miloš Parandilović - Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije" 10 poslaničkih mesta, koliko i lista "Milica Đurđević Stamenkovski - Srpska stranka Zavetnici".
Pet poslaničkih mesta pripalo je listi "Savez vojvođanskih Mađara", tri listi "Muftijin amanet - SPP - Usame Zukorlić", dva listi "Zajedno za Vojvodinu - Vojvođani - Demokratski savez Hrvata u Vojvodini - Zajedno za Vojvodinu", koliko i listi "SDA Sandžaka - Dr Sulejman Ugljanin" i jedno "Koaliciji Albanaca Doline".
Rešenje je doneto jednoglasno, a u četvrtak će izveštaj biti predat Skupštini Srbije.
Preporučujemo
KADA ĆE BITI KONSTITUISANA SKUPŠTINA? Evo do kada je rok, ali pod jednim uslovom
02. 07. 2022. u 10:24
NIJE BILO U PRENOSU: Vidite tuču usred finala Vimbldona - evo šta se zapravo desilo! Prvi put u istoriji (FOTO)
10. 07. 2022. u 17:46 >> 18:24
MINI ŠORTS - POGLED NA DUGE NOGE: Zgodna najmlađa premijerka na rok koncertu (FOTO)
10. 07. 2022. u 21:15 >> 08:54
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)