RUSKA VOJSKA PREBACILA "PANCIR-S" U SRBIJU: Poznato gde će biti razmešten

Novosti online

13. 10. 2021. u 17:32

RUSKA vojska je u Srbiju prebacila jednu bateriju protivraketnog sistema „Pancir-S“ koja će učestvovati u rusko-srpskim vojnim vežbama „Slovenski štit 2021“, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

РУСКА ВОЈСКА ПРЕБАЦИЛА ПАНЦИР-С У СРБИЈУ: Познато где ће бити размештен

Foto: EPA

Kako je precizirano, „Pancir-S“ će biti razmešten na teritoriji aerodroma Batajnica i ući će u sastav grupacije koja učestvuje u vojnim manevrima.

Glavni zadatak ove baterije jeste da obavlja ulogu protivvazduhoplovne odbrane i da osigurava bezbednost ove avio-baze.

Između ostalog, ruski i srpski vojnici će tokom vežbi izvršavati borbene zadatke otkrivanja, praćenja, klasifikacije i uništavanja vazdušnih ciljeva uslovnog protivnika.

Kako je ranije saopštilo Ministarstvo odbrane Srbije, realizacijom ovakvih vežbi unapređuje se obučenost komande i jedinica Ratnog vazduhoplovstva i PVO za izvođenje operacija PVO, razmenjuju iskustva, jača bilateralna vojna saradnja i podiže interoperabilnost Vojske Srbije.

(rs.sputniknews.com)

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (2)

PREKO NOĆI JE NESTALO Bobi propao biznis