PREDSEDNIK VUČIĆ: Mađarska važan partner Srbije, bitni razgovori u Budimpešti
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u Budimpešti imao dobre razgovore i sa bivšim potpredsednikom SAD Majkom Pensom, i sa premijerima Češke, Slovenije, i domaćina Mađarske.
Foto: Printskrin
- Imao sam dobre razgovore sa Pensom, razgovarali smo o globalnim pitanjima. Za nas je od posebnog značaja razgovor sa češkim premijerom Andrejem Babišem, sa Orbanom, Janšom, Dodikom. Razgovarali smo o svim važnim pitanjima - preneo je Vučić novinarima.
Ponovio je da se nada da će u narednim mesecima imati priliku da u Srbiji ugosti predsednika Poljske, što bi, kaže, bilo od značaja za našu zemlju.
Dodao je da će biti još poseta Srbiji iz Centralne Evrope, što je važno za razvoj naše zemlje.
Predsednik je istakao i da je Mađarska veoma važan partner Srbiji.
Izneo je podatak da je Mađarska, kada je on postao premijer, bila na 11. mestu, a danas je 5. partner Srbije u spoljno-trgovinskoj razmeni.
- I penje se do 4. mesta. Verujem da za pet godina možda dođe i do 3. mesta. Nemci ostaju prvi, ali Kina raste velikom brzinom. Važni su nam i ''rastu'' Bugarska, Rumunija, Austrija, i zato nam je odnos sa tim zemljama važniji nego ranije - rekao je Vučić.
Preporučujemo
VUČIĆ SA JANŠOM: Predsednik se u Budimpešti sastao sa slovenačkim premijerom
23. 09. 2021. u 14:22
"PONOSAN NA SRPSKO - MAĐARSKO PRIJATELjSTVO": Vučić se zahvalio Orbanu na gostoprimstvu
23. 09. 2021. u 12:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (13)