U napadu Al Kaide u Jemenu ubijeno devet vojnika

Beta

29. 03. 2018. u 18:41

U napadu na kontrolni punkt u Jemenu za koji se sumnjiče teroristi Al Kaide, ubijeno je devet vojnika, a ranjeno je četvoro, saopštila je vojska

У нападу Ал Каиде у Јемену убијено девет војника

Ilustracija/Twitter

U napadu na kontrolni punkt u Jemenu za koji se sumnjiče teroristi Al Kaide, ubijeno je devet vojnika, a ranjeno je četvoro, saopštila je vojska.


Prema rečima portparola jemenske vojske, meta jučerašnjeg napada u provinciji Hadramaut bila je elitna vojna jedinica Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja je deo međunarodne koalicije predvođene Saudijskom Arabijom. Pet napadača je ubijeno tokom napada.



Međunarodna koalicija na čelu sa Saudijskom Arabijom bori se više od tri godine u Jemenu protiv pobunjenika iz pokreta Huti, koje podržava Iran. Taj sukob u kojem je poginulo više od 10.000 ljudi doveo je do teškog razaranja najsiromašnije zemlje arapskog sveta.


Al Kaida i lokalni ogranak Islamske države iskoristili su haos da prošire svoj uticaj.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

nazovimo pravim imenom

29.03.2018. 20:01

ukratko, islamska drzava, al-kaida i svi ostali terorist su samo na jednoj strani i dosli zajedno "sa oslobodilackom vojskom saudijske arabije i ostalih teroristickh drzava"

29.03.2018. 21:54

Neverovatno Kako lazu ovi Amerikanci Samo ubijaju vodje Alkaide Oni ko I Oni nista bolji.Jos Nismo videli nijednog tog vodju ubijenog sve ih kriju I prebacuju Dalje.