Banjaluka: Izvršitelj prisvajao novac građana!

O. MATAVULj

06. 11. 2017. u 08:20

Podneta krivična prijava protiv bivšeg radnika banjalučkog suda. Dabić u više navrata prokockao novac koji je naplatio od dužnika

Бањалука: Извршитељ присвајао новац грађана!

POLICIJA je podnela krivičnu prijavu protiv Zdravka Dabića (27), bivšeg radnika Osnovnog suda u Banjaluci, zbog sumnje da je prokockao novac koji je kao sudski izvršitelj naplatio od dužnika.

U PU Banjaluka navode da je Dabić prisvojio najmanje 1.700 maraka i tako počinio sedam krivičnih dela prevare, te zloupotrebu službenog položaja ili ovlašćenja. Prema operativnim podacima policije, sporni novac je potrošio i to uglavnom na kocku.

- Lice se sumnjiči da je od 2014. do decembra 2016. godine, dok je radio kao izvršitelj u sudu, od građana dužnika naplaćivao potraživanja i izdavao im originalne overene priznanice o izvršenju naplate. Međutim, novac nije rasknjižavao i deponovao u sud, što je bila njegova obaveza, već ga je trošio za lične namene - rekla je portparol PU Banjaluka Marija Markanović.

Prema njenim rečima, osumnjičeni je na taj način ostvario imovinsku korist u iznosu od najmanje 1.700 KM.

- Policijski službenici nastavljaju rad na predmetu kako bi se utvrdilo da li se osumnjičeni može dovesti u vezu i sa drugim krivičnim delima izvršenim na sličan način - istakla je Markanovićeva.



MALVERZACIJE

KAKO se nezvanično saznaje, Dabić je na određeno vreme bio zaposlen u banjalučkom Osnovnom sudu. Kada su njegove malverzacije otkrivene uručen mu je otkaz, a sud je celi slučaj prijavio policiji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije