DEČAK (14) TERORIŠE PARIŽANE VODENIM PIŠTOLJEM: Uhapšen dva puta za nedelju dana (VIDEO)

JEDAN 14-godišnji dečak navodno već nekoliko nedelja teroriše francuske turiste i vozače, tražeći brzu zabavu i stičući popularnost na društvenim mrežama, tvrdeći da je on sledeća pariska atrakcija.

ДЕЧАК (14) ТЕРОРИШЕ ПАРИЖАНЕ ВОДЕНИМ ПИШТОЉЕМ: Ухапшен два пута за недељу дана (ВИДЕО)

Foto: Printskrin Tik-Tok/hamzaladouane

Korpulentni Hamza F. koji sebe naziva "Hamza La Douane" ili "Carinik Hamza", više puta je hapšen zbog svojih nekontrolisanih ispada duž čuvenog kanala Sen-Martin od 27. juna, prenosi francuski list Le Parisien.

Samoproglašeni "čuvar reda", obično naoružan vodenim pištoljem, od vozača naplaćuje dva evra kako bi ih poprskao vodom, dok se Francuska topi u smrtonosnom toplotnom talasu koji je zahvatio Evropu.

Ideju o samovoljnom naplaćivanju "putarine" dobio je od korumpiranih carinskih službenika iz svog rodnog Alžira.

- U Alžiru... kada platite carinicima, oni vas ne pretresaju... možete da nastavite dalje - rekao je dečak za ovaj list. - Ja sam došao na istu ideju.

Hamza očigledno uživa u svojim nestašlucima i gotovo da uopšte ne razmišlja o ljudima koji postanu njegove žrtve, prenosi New York Post.

- Uglavnom se ne izvinjavam. Isprskam ih vodom i pobegnem - rekao je.

U još jednom incidentu, Hamza je snimljen kako gura ženu u bikiniju u kanal dok se sunčala. Među drugim slučajevima zbog kojih je postao viralan na društvenim mrežama nalaze se vožnja električnog trotineta sa ukradenom barskom stolicom pričvršćenom za njega, bacanje stolice u kanal, krađa limenke gaziranog pića i prskanje policajca vodom.

Na još jednom uznemirujućem snimku, Hamza je navodno provalio u stan jedne žene i snimio sebe kako je vređa.

- A levičari govore o finom dečku koji se samo igra vodenim pištoljem na kanalu Sen-Martin... Dokle ćemo tolerisati postupke ovog ološa? - napisao je na mreži Iks poslanik francuske Narodne skupštine Žilijen Odul.

Tinejdžer je u poslednjih nekoliko nedelja uhapšen najmanje dva puta. Prvi put je uhapšen 27. juna zbog vandalizma i nasilja počinjenog u grupi.

Samo četiri dana kasnije, policija je ponovo stavila lisice tinejdžeru i odvela ga u pritvor pod optužbama za krađu, vređanje policijskih službenika i opiranje hapšenju, navodi Le Figaro.

Bio je jedan od trojice osumnjičenih koji su uhapšeni nakon što je grupa od približno 20 osoba navodno ukrala mobilni telefon, a zatim pobegla od policijskih službenika.

Hamza se navodno smejao u zatvoru, rekavši da može da se rashladi pod klima-uređajem. Kad nije u policijskom pritvoru, maloletnik provodi vreme živeći s majkom i ocem u njihovim odvojenim kućama u Parizu.

Foto: Printskrin Tik-Tok/hamzaladouane

Hamza F.

Hamzin neidentifikovani otac je gotovo dao sinu blagoslov da radi šta želi, tvrdeći da njegove ludorije "nikog ne povređuju, dok je majku ostavljao u mraku.

- Ostavlja me na miru jer zna da ne radim ništa loše. Sve što radim je da povremeno polivam ljude i policiju. Moja majka ne zna za to - rekao je Hamza za CNews.

Socijalistička i propalestinska advokatica Elsa Marsel angažovana je da brani Hamzu prilikom njegovog poslednjeg hapšenja, tvrdeći da je tinejdžer bio "meta uznemiravanja, rasističkih uvreda i pretnji".

- Već nekoliko dana, Hamza F. žrtva je bujice rasističke mržnje nakon medijske ofanzive koju su pokrenule krajnje desničarske ličnosti, a zatim se široko proširila - rekla je Marsel.

- Dečje borbe i igre u vodi su tako, za samo nekoliko sati, postale nacionalna kontroverza - dodala je.

Foto: Printskrin Tik-Tok/hamzaladouane

Advokatica krajnje levice tvrdila je da je njen maloletni klijent žrtva, ne osvrćući se ni na jednu od tema u Hamzinim vratolomijama.

- Nazivan je "ološem" i "siladžijom", masovno je vređan i uznemiravan. Hamza je sada meta neprijateljskih poruka, pretnji i objava koje krše njegovo dostojanstvo na društvenim mrežama. Ova kampanja je takođe razotkrila njegovu porodicu koja je javno izdvojena i napadnuta - rekla je ona.

Marsel je zapretila da će podneti tužbe protiv svakog ko je uvredio tinejdžera.

Foto: Printskrin Tik-Tok/hamzaladouane

Poslanik francuske Narodne skupštine Žilijen Odul kritikovao je Hamzine roditelje i francuski zakon jer su dozvolili tinejdžeru da nastavi sa svojim ludorijama.

- U normalnom svetu, vlasti bi već kontaktirale Hamzine roditelje i zapretile da će im obustaviti socijalnu pomoć - rekao je, a preneo Tajms.

- Ali u Francuskoj ova mlada osoba brzo shvata da nema nikog da je zaustavi: ni roditelji, ni vlasti, ni policija, ni krivičnopravni sistem - zabrinut je poslanik.

(Telegraf)

BONUS VIDEO: 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

FIKSNE PROTEZE KOD DECE I ODRASLIH: Prvi korak ka zdravom i lepom osmehu