Milion ili - ostavka!

B. R

27. 12. 2009. u 20:58

Dr Predrag Kon razmišlja o povlačenju iz Radne grupe za odbranu od gripa zbog antikampanje koja se vodi. Otpor prema prevenciji ogroman zbog straha od vakcine

AKO se do kraja januara ne vakciniše više od milion ljudi podneću ostavku - kaže dr Predrag Kon, prvi epidemiolog Srbije. - To je moja moralna odgovornost. I oni koji su otvoreno vodili antikampanju protiv vakcinacije trebalo bi da preispitaju svoju odgovornost. Jer, pozivati ljude u vreme vanredne epidemiološke situacije da se ne vakcinišu na samoj je granici krivične odgovornosti. To treba razmotriti na više nivoa, prvenstveno na Sudu časti.
Predsednik radne grupe za odbranu od gripa kaže da nije nezadovoljan dosadašnjim odzivovom na vakcinaciju, ali da je on - nedovoljan. Tek pelcovanjem bar 500.000 ljudi do polovine januara, i još toliko do kraja meseca, može da se ublaži veliki talas gripa. Vakcinu je dosad primilo više od 50.000 ljudi, uglavnom hroničnih bolesnika.
- Ako je virus dosad, u dva “talaščića”, napao oko pet odsto stanovništva Srbije i uzeo čak 47 života, pravi epidemijski udar mogao bi da bude čak pet, šest puta jači i da zahvati trećinu stanovništva - upozorava dr Kon. - Očekujemo da bi on mogao da počne sredinom januara i trajao bi osam nedelja, sve do sredine, pa možda čak i do kraja marta.
Dr Kon je uveren da bi Srbija utrošila svih tri miliona doza protivpandemijske vakcine, koliko je i kupljeno, samo da nije bilo negativne kampanje.
- Ne mogu neki lekari da organizuju tribine, da javno pričaju protiv vakcinacije i da sve ostane na tome - rezigniran je naš sagovornik. - To nije nikakav argument. Činjenice su nepobitne. Bezbednost vakcine se uopšte ne dovodi u pitanje. Istu vakcinu koju smo mi kupili u Evropi dosad je primilo više od 8,5 miliona ljudi. Švedska je vakcinisala više od 61 odsto stanovništva i ne registruje nove smrtne slučajeve od gripa. Zašto bismo mi ostali nezaštićeni?
Vanrednu vakcinaciju, dosad najveću, ako se ne računa zaštita od variole vere, ne može da sprovede sam zdravstveni sistem. Potrebna je podrška čitavog društva, kaže dr Kon, a izostala je čak i podrška jednog dela zaposlenih u zdravstvu. Ako nema masovne vakcinacije, strahuje Kon, imaćemo prirodnu selekciju i visoku smrtnost, koju vakcinacijom možemo da izbegnemo.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (37)

Vuk

27.12.2009. 21:38

Gospodine Kon krajnje dobronamerno vam kazem:pakujte vi stvari odmah jer da se milion ljudi vakcinise do kraja januara nema sanse.

vera

27.12.2009. 22:20

Ovakvi nisu skoro vidjeni u Srbiji.To sto je rekao nije tacno u Svedskoj je bilo smrtnih slucajeva ali od vakcine.I u drugim zemljama isto.I nisu svi kupili iste vakcine kao u Srbiji.I zasto o tome niko ne progovori vec samo pricaju o antikampanji, zasto ne kazu da postoje i vakcine bez adjuvanasa koje se daju u nekim zemljama narocito trudicama.Da li je moguce da su samo pare u pitanju koje dobijaju od farmaceutskih kuca da bi plasirali te vakcine.Pa niko nije nista izmislio sve moze da se procita i sazna u drugim, stranim medijima, nismo vise svi nepismeni i da ne razumemo strane jezike, zahvaljujuci tome covek moze da se informise malo vise od onoga sto plasira RTS. U Nemackoj niko i ne pominje svinjski grip, ne nose se ni maske i nema te kampanje koja se vodi u Srbiji, ZASTO,sta se to desava kod nas pa se tako cvrsto jako bore za vakcinu.Poljska nije narucila ni jednu vakcinu, pa jesmo li mi najpametniji.Engleski naucnici su nedavno izjavili a bilo je i u njiohovoj stampi da svinski grip nije nista opasniji od obicnog.O cemu se radi u Srbiji?

Tomislav Kresović

27.12.2009. 22:33

Grip je postao više politička stvar nego zdrastvena.Ptičiji grip je postao više stvar straha nego prevencije,više stvar propagande nego prosvećivajna.Pristup H1N1 je u Srbije krenuo Orvelovski sa milionima obolelih i možda desrinama hiljada umrlih.Da je to tako u svetu to bi bilo na nivou svetskogt rata i zatvaranja granica i država.Jasno je daj e H1N1 izbačen iz labaratorije i dai ma svoj zadatak i cilj.Medjutim pristup državnih službenika poput gospsodina Kona je bio i ostao na nivou nesostatak razumne strategije već ucenaq svojom ostavkom.Gospodin Kon je svesno postao samožrtva velikog propagandnog mnenja koji je širio strah.Počelo je se sa obaveznim potpisom za primanj,preko broja obolelih,straha od oboljevanja za vreme sahrane patrijarha Pavla,straha od bolesti za vre3me Slava do Nove godine i Božića.Gospodin Kon treba da radi na strateškkoj pripremi a ne da ucenjuje da kao ne primi milion ljudi vankcinu da će podneti ostavku.Yasto vakcini ne verjuju lekari to je pitanje struke i ministarstva zdravlja.Ako tako misli gospodin Kon onda zbog uzbunjivanja gradjana od avgusta iseptemmbra gde je govorio da će od ove bolesti do početka zime oboleti milioni nije se obstinio.Za takvu procenu koja seje strah a ne desava se gospodin Kon nije više podoban da radi ovaj posao kao šef tima za grip H1N1.Tomislav Kresovic publicista

pera

27.12.2009. 22:34

O kakvoj antikampanji ovaj govori, pa nisam viseo da se na TV pojavljuje neka struja koja govori o stetnosti vakcine, samo ovi sto je propagiraju, u svim medijima.To sto su ljudi sami malo cackali i informisali se mimo domacih medija je nesto sasvim drugo.Hteli su da se informisu malo vise o svemu i to je stvorilo takvu reakciju.To je sustina.Nije bilo nikakve javne antikampanje, stvari su same izasle u javnost.

SASA

27.12.2009. 22:50

G-dine Kon, slobodno podnesite ostavku, dodijalo mi vise slusati Vas. Da mi je samo znati ko Vas placa da plasite ovaj ionako isprepadani narod. Kako to da u Republici Srpskoj, gdje ja radim, ne samo da gripa gotovo i da nema, vec je i prehlada i viroza najmanje u posljednjih 10-ak godina u ovo vrijeme.Da kucnem u drvo!!!

igor

27.12.2009. 23:09

postovani gospodine Kon, Da li ste znali da u evropi zivi 710 miliona ljudi i da je to trci po velicini kontinent na ovoj verovatno prenaseljenoj zemlji, a vi se dicite podatkom da je 8,5 miliona ljudi vakcinisano stvarno ogroman procenat ??????????. Vasom kampanjom ste doveli do toga da se ljudi zapitaju da li da prime ili ne secate se na pocetku tog famoznog gripa kako ste pricali vi i vama slicni iz ministarstva zdravlja ako necete da primite morate da potpisete da necete i kada primite isto potpisujete na svoju odgovornost to sto ste primili. Pa zar vi mislite da se kompletno stanovnistvo ove napacene zemlje zakopcava na ledjima, onda sa vama nisu sve ovce na broju. N e pada mi na pamet da se vakcinisem ni ja ni moja deca a vasu decu i ostalu rodbinu slobodno uzmite i moju dozu. Nadam se da su se i ostali ljudi sirom Srbije opametili pa slusaju i drugu stranu...

nn

28.12.2009. 00:13

vakcina je ok, ali neko tu zaradjuje. necu da budem ovca u toru, da neko na meni uzima novac...

Petrovic..

28.12.2009. 00:15

Kazete ,,NEKI LJEKARI,,gos. Kon, pa je li bolje cuti mnozinu ljekara ili samo vas, pa normalna osoba vise veruje mnozini, nego jednom coveku i oni su skolovani ljudi kao i vi,,, da se razumijemo. Vratite film unazad pa vidite sta iznosite u javnost, vi iznosite da vam se ne veruje, kratko jasno!! Ja vas cijenim zbog toga i ostavka vas ceka 100 posto, nije narod blesav da pada na vase price, zbog vasih biznisa.. Ko moze mojoj djeci biti veci prijatelj vi ili ja???

pokajani vakcinisani

28.12.2009. 00:24

Zeleo bih da stavim do znanja javnosti da sam se , naivno verujuci '' dobronamernim '' savetnicima iz epidemioloske grupe , vakcinisao i pretrpeo takve psihicke i mentalne teskobe , glavobolje , vrtoglavice i slicno da iskreno , kao neko ko je licno okusio pogubnost tkz '' spasonosne '' vakcine , zelim da preporucim svima koji su u nedoumici da li uopste znaju da se izlazu ovim ili joj gorim teskobama . Nikada vise necu verovati institucijama koje drzava odredjuje da nas savetuje po pitanju neispitanih epidemioloskih saveta . Nisam cuo da se iko od epidemiologa vakcinisao . Vakcina je potrebna samo hronicnim bolesnicima . Ja sam bio potpuno zdrav dok se nisam vakcinisao a onda sam dva dana lezao u bolesnickoj postelji . Kako sam bio naivan , samo da sam bio malo oprezniji i pratio vesti sigurno ne bih pristao na vakcinu . Jos uvek ne znam koliko ce moje celodnevne glavobolje trajati a proslo je cetiri dana od vakcinacije. Morao sam da privremeno odustanem od svakodnevnog rada jer zbog konstantne vrtoglavice nisam mogao da se bavim svojim , inace , intelektualnim radom prevodom klasicnih jezika i slicno . Samo se nadam na Boziju milost da ce me sve to uskoro proci . Ovo nisu dezinformacije , dezinformacije salju oni koji kazu da nema propratnih efekata a sami pritom nisu ni okusili vakcinu . Zaista necovecno . Pre pisanja ovog teksta sam morao da popijem Brufen kako bih ublazio prisutnu glavobolju . Radije bih prelezao grip koji je skoro kao i svaki drugi , i sigurno kao mladi muskarac ozdravio , nego da se dese ove katastrofalne implikacije neispitane vakcine koja zdravim ljudima nije potrebna jer oni mogu prirodnim putem vrlo dobro da se zastite . To je moje strasno i katastrofalno iskustvo sa vakcinom protiv pandemijskog gripa , koja nije dovoljno ispitana i deluje zaista uzasno na zdravlje zdravih ljudi . Napisao sam ovo da bih pomogao ostalim zdravim gradjanima , a sto se tice hronicnih bolesnika njima sigurno vakcina treba . Zdravima ne treba , oni se samo poput mene mogu jezivo razboleti od pseudospasonosne vakcine , daleko bila . Pozdrav svima , Srbijo budi razumna i ispituj i istrazuj jer niko drugi to za tebe , kao sto vidis , nema da uradi .

Драгомир

28.12.2009. 06:44

Хајде,бре,људи да се вакцинишете?Што сте такви?Ето,да спречимо да министар Томица не поднесе оставку!Било би штета јер смо на њега научили још од када.Ја ћу да идем по подавалским сокацима и терам народ на вакцинацију.А ја да се вакцинишем?Е,па,нећу да стигнем.Неко мора да агитује. Леле,нећете моћи да постигнете.Многи ће да траже репете!И да нико не помисли да ја терам комендију.

156VLADIMIR

28.12.2009. 07:50

Ajd nek neko sakupi i objavi sta je covek sve rekao. Jos od EXIT-a,preko Guce i pocetka skolske godine do prognoze koliko ljudi ce umreti u Srbiji!!! Gori je od vremenske prognoze!!!

srzentije

28.12.2009. 09:00

Ovo nije otpor vakcini, nego opštenarodni referendum protiv miška, a ukoliko dobri doktor to ne shvata, trebalo bi tomica da mu to objesni.

Živan

28.12.2009. 09:03

Kako normalan čovek da se zaštiti od ovakvih vesti? Samo ne čitanjem. Ovaj čovek daje iskrivljene podatke o smrtnosti i unosi zabunu svojim projekcijama. Neka napiše koliko ljudi umire od raznih gripova i bolesti pa onda da se vidi prava statistika. Naravno to nema niti je predmet, nego ima samo ono što njega interesuje i što mu je cilj. Kakav je odziv u drugim zemljama na ovu vakcinu je izgleda državna tajna. Ljudi koji sad putuju po Evropi mogu da nam to napišu.

savo

28.12.2009. 09:32

Mislim da Dr Kon ne treba da prihvata sve ovo licno. Mediji koji su zaista cudo u svetu su toliko puta zloupotrebljeni da se vise nikom ne veruje. U svetskoj stampi su se pre ovoga pojavljivali podaci koliki profit ce da ostvare kompanije ( koje su inace pred kolapsom) i koje proizvode doticne vakcine a nije se znalo ni kakav je taj grip. Zasto im verovati? Ranije se slicno dogadadjalo sa "pticijim" gripom... Ne treba pisati o dogadjajima na nasim prostorima gde su isti mediji unapred odradili posao da bi opravdali sve sto su sile na zapadu htele da odrade naravno u svoju korist. Licno ne verujem u pandemiju iako zaista zelim da verujem Dr Konu. Ponavljam Doktore verujem da narod nije protiv vas i ne uzimajte sve ovo licno.

Miroslav

28.12.2009. 11:32

Mislim da je doktor u zabludi, jer pored loše prognoze o količini doza,najveću antikampanju protiv vakcinacije je prouzrokovao sam ministar zdravlja, svojim arogantnim i ishitrenim izjavama da svi mraju da prime i da moraju da se potpisuju i oni koji prime ioni koji ne prime vakcinu, što je odmah dovelo do sumnje da nisu posla čista. Drugi detalj je sama nabavka kada senavodno javilo 3 ili 4 dobavljača, a unapred se znalo da samo jedan ispunjava uslove koji su postavljeni. Treći momenat je kada se saznalo da iza nabavke stoji firma koja je u vlasništvu Miškovića,pa četvrti momenat sa licitacijom o plaćanju vakcine od 8 evra, pa 5 i na kraju besplatno.Peti momenat je kada je ministar tvrdio da je vakcina nabavljena jeftinije nego u Hrvatskoj, (kod nas 8evra), a po izjavi ministra zdravlja Hrvatske 6,40 evra. A da ne pričam o masi članaka u novinama i internetu da nije sve baš najjasnije u svemu tom, o pozitivnim i štetnim efektima vakcine.

Lucanac

28.12.2009. 10:01

Ja vas u potpunosti razumem vi ste placeni sprovedete akciju vakcinacije ali mi pojasnite kako da shvatim postupak medecinske sestre u Lucanima koja nije htele da nas trojicu vakcinise zato sto kaze ona ako nema deset pacjenata nece da otvara bocicu ona mora da se upotrebi za deset vakcinacija a nas je trojica kaze ona da idemo da trazimo jo 7 pacjenata pa ce da nas vakcinise. Iz protesta necemo da se vakcinisemo dok imate takve budale od radnika sramota .

Petar

28.12.2009. 11:26

Za nauk nekim buducim vremenima. Svi moraju mnogo odgovornije da se postave prema necemu tako ozbiljnom kao sto je epidemija nove i nepoznate zarazne bolesti. Bilo bi drukcije da se ona ne zove "grip", vec nekako "strasnije". Zar treba slanina i ljuta prepecenica da nas spasu? Jos nije kasno da se dozovemo pameti, ali to moramo odmah! Jer, jednom zaista necemo zavrnuti rukav, a bice neophodno. Ili, suvise kasno.

sasa r.

28.12.2009. 11:39

Šta je ovo, ultimatum?! Hoće li "neposlušni" biti proglašeni za sabotere i izvedeni pred preki sud ?!

sanja

28.12.2009. 11:50

ako nastavi sa ovakvim izjavama pokajaće se i oni koji su primili vakcinu.Prilikom nabavke vakcina nerealne procene su bile pogubne (profit veći za nabavljača ).Stručnost,zdravstvo na prvo mesto pa onda izjave,politika i punjenje džepova.Talase izmišlja da stvara zabune i paniku,produžuje raspust......

T.B.

28.12.2009. 13:38

Kon je do sada sebe demantovao najmanje 30tak puta, iznoseći u javnost oprečne informacije. Isto kao i ona dvojica ministar Tomica i Tiodorović. Na taj način oni su pokazali i dokazali da se u svoj posao ne razumeju kako treba. Stručni ljudi retko kada iznose oprečne informacije. Kada se neko predstavlja kao stručnjak, a greške mu se u vezi jedne iste stvari dese nekoliko desetina puta, taj je očigledno promašio profesiju. To je jasno i najprostijim ljudima.

bolesna

28.12.2009. 12:58

Pre deset dana sam obolela od pandemijskog gripa. Lekari kažu da bolujem od lakšog oblika bolesti. Kako li je onima koji imaju teži oblik? Nisam bila u bolnici, ali za ovih deset dana dva puta su mi radili rentgenski snimak pluća, dva puta gasne analize i ostale laboratorijske provere. Uzimam antibiotik jer su pretrage ukazale na mogućnost početka bakterijske komplikacije. Ne radim šesti dan. Subjektivno za mene je ovaj grip mnogo teži od sezonskog gripa, temperatura i nije bila tako visoka (38,3 C), bolovi u mišićima i zglobovima veoma jaki tokom dva dana, tu lekovi nisu mnogo pomagali, kašalj za sve vreme bolesti, snažan, praćen jakim bolom u grudima, ponekad vrtoglavicom. Malaksalost je veoma izražena. Od faktora rizika za razvoj teže bolesti navodim gojaznost. Kroz sve ovo je prošao i moj sin, pri čemu je njegova bolest počela tri dana ranije, sa veom sličnom kliničkom slikom, i na svu sreću nešto bržim oporavkom. Bolest je kod nas počela na dan kada su vakcine postale dostupne u domovima zdravlja. Nismo stigli da se vakcinišemo, a sigurno bismo to učinili svi u porodici. Uskratila bih sebi bol i patnju koju sa sobom nosi bolest, izostanak sa posla i još uvek neizvestan potpun oporavak. Baš mi je svejedno ko na njoj zarađuje, jedino je važno da moja porodica i ja ne gubimo. Inače da napomenem naša porodica se vakciniše od sezonskog gripa četiri godine unazad, i možda je naša bolest zbog toga imala formu lakše bolesti. Iz moje perspektive priče o tome da je novi virus gripa izmišljen i da ne postoji zaista zvuče smešno i neodgovorno. Srećno svima.

Marija

28.12.2009. 13:03

Srecna sam sto nisam primila ovu sumnjivu vakcinu ni ja ni moja deca, I necu je primiti jer nista ne verujem "strucnjaku| iz G17+. A kakav je Tomica strucnjak najbolje govori odbijena kandidatura za SANU. Poznato je da je virus vestacki stvoren i da nije opasniji od obicnog gripa. A vakcina nije jos dovoljno ispitana. Samo treba ojacatii imunitet.

Veljko

28.12.2009. 13:07

Sreća je velika da se narod širom Evrope prenuo i prozreo prevaru svetskih moćnika u saradnji sa korumpiranim političarima, farmaceutskim kompanijama, jednim brojem lekara, i sa Svetskom zdravstvenom organizacijom koja je još u junu o.g (SIC) proglasila pandemiju!!! Bilo bi dobro da ljudi kao što je g.Kon podnesu ostavke, a da njihovo mesto dođu odgovorni i moralni ljudi kao što je ministarka zdravlja Poljske. Imamo i mi takve sjajne ljude i stručnjake u Srbiji ali se njima onemogućava da dođu na visoka mesta.

Alxq

28.12.2009. 13:10

G-din Kon je ostavku trebao da podnese poodavno jer je njegovo ponasanje sramotno . On sada prica o sudu casti!! Sta bi trebalo reci za njegove izjave u letnjim mesecima 2009 , kada je prognozirao da ce u Septembru mesecu u Srbiji biti 3 miliona obolelih od novog gripa? Ta vest je objavljena na svim televizijama! Neka on sad lepo kaze da je pogresio u proceni i kao velik moralni covek podnese odmah neopozivu ostavku. Ili bi mozda trebalo da ga poslusamo sada posto istu prognozu sada ima ali za Mart ,April ili Jun 2010. Dosta vise unosenja straha u ovaj nepismeni i nesigurni narod.

SLAVICA

28.12.2009. 13:22

gospodin kon ima problem sa tomicom milosavljevicem jer se nisu lepo dogovorili da pricaju istu pricu pa su se malo "pomeli". trebalo bi da odmah podnese ostavku a nije trebao ni da se hvata u ovo kolo.kada podje neka povede jos neke koji ne bi trebalo vise da budu tu gde jesu a na prvom mestu ministar koji od ove nacije hoce da napravi ogledne zeceve. drago mi je da se srbima vraca zdrav razum.

Ljiljana

28.12.2009. 14:03

Nego, kad će opet raspust? Jel to možda "moj" ministar (onaj za prosvetu) upravlja ekspanzijom i talasima fantomskog gripa?! Čim deca krenu na raspust - odmah stane i grip. Najbolje da uopšte više i ne polaze u školu. Škole su opasna mesta. Vrtići i fakulteti su za sada bezbedni. A kakvo je škosltvo, taman bi i mogli direktno iz vrtića na fakultete, zar ne? Ovi moji studenti se drže, valjda pritisli ispiti, kolokvijumi i ostalo, pa ne stižu da se razbole. Gore glavu deco, zdravo se hranite, vredno učite i dvaput merite pre nego isečete. Zar Vi, gospodine Kon, uopšte treba javno išta više da kažete? Srbiji treba provetravanje i jedna velika metla - higijene i zdravlja radi!

Veksan

28.12.2009. 14:59

Jos jedna nelogicnost: kazu da bebe do 3 meseca ne smeju da prime vakcinu, a da trudnice, koje su po njima rizicna grupa, podlezu obaveznoj vakcinaciji. Da li to oni pokusavaju da naprave glupake od nas terajuci nas da verujemo da vakcina koju primi trudnica ne steti njenoj bebi? Kao skoro diplomirani lekar i trudnica u 7.mesecu trudnoce, potrazila sam informacije o vakcini koju je nasa zemlja kupila i na sajtu Novartisa jasno stoji da efekat vakcine na trudnice i njihove bebe nije proveren. Pa kako onda "strucnjaci" Kon, Milosavljevic, Tiodorovic uporno govore o obaveznoj vakcinaciji trudnica? Da ne pricam o nelogicnostima koje su u prethodnim komentarima recene. Strasno i sramno!

gago

28.12.2009. 15:48

Ovo nije znak neznanja ili tvrdoglavosti gradjana Srbije,ovo je znak nepoverenja u politicare ove nase drzave i u politizovanu farmaciju uopste.Neki nasi strucnjaci i mediji samo su preneli sta se desava i pise u svetu u vezi te "cudotvorne" vakcine.

tanja

28.12.2009. 19:14

Neka Kon lepo vakcinise svoju familiju, i neka ostavi druge ljude na miru. Nigde u zapadnoj Evropi ne vrse takav pritisak na narod, niti prave paniku, kao sto rade on i Tomica.

Danijela

28.12.2009. 19:44

Gospodin Kon zaista preteruje u vrsenju pritiska da se ljudi vakcinisu. Ja nisam pristalica teorija zavere, ali mnoge stvari u vezi sa tom vakcinom su nedorecene i nejasne. Ja sam trudnica u 6. mesecu i ne zelim da se vakcinisem jer 1) na zvanicnom sajtu Novartisa lepo pise da je efekat vakcine na plod nepoznat i 2) mnoge zapadne zemlje vakcinisu trudnice i decu vakcinama bez adjuvanasa, a ovde to niko ne pominje vec vrse pritisak na trudnice da se vakcinisu vakcinom sa adjuvansima!? Postoje i epidemiolozi koji su protiv vakcine i polemika se vodi svuda u svetu. Gospoda Kon i Milosavljevic nemaju pravo da "prozivaju" lekare koji su protiv vakcine, jer svako ima pravo na svoje misljenje. A u nasoj zemlji i ne postoji nikakva antikampanja, jos nisam cula nikoga u medijima da poziva ljude da se ne vakcinisu. Mnogo me iritira njihov arogantni stav i ja preuzimam punu odgovornost za to sto necu da primim vakcinu.

Stojan

29.12.2009. 10:09

Najlakse je dati ostavku! A ko ce da nadoknadi stetu zbog lose procene radne grupe koliko je trebalo nabaviti vakcina?! Prvobitno su hteli da kupe cak 7 miliona vakcina?! Drzava je platila 24 miliona Evra za uvezene vakcine koje ce ostati neiskoriscene i sta sad?! Neko za sve ovo mora da odgovara!

Lidija Simatovic

29.12.2009. 16:29

Ja uopste nevjerujem da bi gospodin dao ikakvu ostavku da se to licno njega pita, ja vjerujem da je on debelo ucjenjen od nadredjenih i da ce ustvari morati da da ostavku jer se plan od zarade na vakcinama nece ostvariti. Kakve se tu malverzacije muvaju iza ledja javnosti to samo Bog zna. "Nazalost" ovaj internet je omogucio ljudima da sami nesto istraze i provjere, a kad se samo malo "proseta" po informacijama o vakcini onda iole normalan covjek ima debelih razloga da posumnja u dobrobit vakcinisanja. Jos ako ste u mogucnosti da procitate nesto i na drugim jezicima onda zakljucite da iza svega stoji -novac i samo novac, a da covjek, ljudsko bice uopste ne postoji u toj masineriji.

JOVAN

02.01.2010. 06:31

Čim sam čuo da Mišković uvozi vakcinu ne bih se pelcovao pa da mi se plati.Ima li gde taj čovek se nije umešao?Na lažima lekara da se opari.Uobičajene prehlade se proglašavaju za kojekakv svinjske bolesti.Osobe umru od bolesti srca,bubrega ili slično a manguparija bez savesti govori da ,eto,kriv je grip?Ma,stotine porodica po Srbiji sumnjaju u istinitost da su im deca umrla posle porodjaja.A o pogrešnim dijagnozama da i ne govorimo!Leče te od jedne bolesti koja ne postoji a za to vreme istinita bolest uzela maha !I onda sve je kasno. Vakcinacija je unošenje bolesti pa da se telo samo izbori i stekne imunitet.Hvala,vežbajte na pacovima!