TRAŽIĆEMO NAJSTROŽE MERE: Doktor Tiodorović otkrio plan za sledeću sednicu Kriznog štaba pa otkrio kada će epidemija biti pod kontrolom
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović izjavio je da će medicinski deo Kriznog štaba i na narednoj sednici, zakazanoj za utorak, tražiti najstrože mere.
Foto: Tanjug/Dimitrije Nikolić
Tiodorović je rekao da je neophodno tokom naredne sedmice i sledećeg vikenda svesti kontakte na minimum.
Ocenjujući proteklu godinu od pojave prvog zaraženog korona virusom u Srbiji, Tiodorović je ocenio da je bila izuzetno teška i da smo je, kako je rekao, "jedva izdržali".
- U ovom sadašnjem slučaju uključeni su lekari gotovo svih specijalizacija. Stanovništvo je takođe iscrpljeno. Ipak, realno i bez politizacije, mi smo ipak radili dobro, u ovakvim uslovima i više od očekivanog - smatra Tiodorović.
On je dodao da je bilo i grešaka i da kao najveće greške smatra zaražavanje u staračkim domovima i kritične situacije u julu, novembru i decembru.
- Svaka epidemija ima svoj kraj, ali kada će do njega doći, zavisi od dve stvari - zdravstvenog sistema i odgovornosti pojedinca - ukazao je Tiodorović.
On je naveo da će, ako u Srbiji bude vakcinisano tri do tri i po miliona ljudi, uz one koji su već stekli imunitet, to biti između 60 i 80 odsto stanovništva i da će to značiti da je epidemija pod kontrolom.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)