POČELA SEDNICA KRIZNOG ŠTABA: Evo šta će razmatrati srpski epidemiolozi, nove mere stupile na snagu
NOVA sednica Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa počela je danas u 8 časova, a osim što će biti razmatrana trenutna epidemiološka situacija, očekuje se i da budu donete nove mere, kako se očekuje - relaksirane.
Foto: Tanjug
Epidemiolog Predrag Kon rekao je da medicinski deo Kriznog štaba ne podržava popuštanje mera i dodao da je preporučivao ograničenje kretanja za Novu godinu u periodu od 19 časova do 5 ujutru, ali da za sada za to nema potrebe.
On je rekao da je najveća podrška zdravstvenim radnicima do sada to što je većina proslavila slavu Svetog Nikole u krugu porodice.
U ponoć su na snagu stupile nove mere, koje podrazumevaju da strani državljani koji dolaze u Srbiju od danas moraju da imaju negativan pi-si-ar test ne stariji od 48 sati.
Što se tiče naših državljana koji ulaze u Srbiju oni će morati da imaju ili negativan pi-si-ar test, ne stariji od 48 časova ili će morati u obavezan karantin. Lekari ističu da su ključne mere i dalje prekid kontakata, distanca i nošenje maski, a imunizacija koja je pred nama se pojavljuje kao spas.
Od danas je produženo i radno vreme bioskopa i pozorišta do 21 sat.
Od početka pandemije, u Srbiji su potvrđena ukupno 300.062 slučaja koronavirusa, a ukupan broj preminulih je 2.686.
Situacija sa koronavirusom u Srbiji je i dalje ozbiljna. Prema poslednjem preseku, testirano je više od 11.000 osoba, a obolelo je više od 3.500. Preminula su 54 pacijenta.
U kovid bolnicama je broj primljenih i dalje veći od broja otpuštenih pacijenata. U mnogim gradovima, bolnice su pune.
Preporučujemo
TAČNO U PONOĆ: Nove mere stupile na snagu, evo šta to znači za one koji dolaze u Srbiju
21. 12. 2020. u 00:17
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (1)