OSKRNAVLJENI SPOMENICI NA PRAVOSLAVNOM GROBLJU: U Novom Pazaru intenzivno tragaju za vandalima
NA PRAVOSLAVNOM groblju u novopazarskom naselju Šestovo oštećeno je nekoliko nadgrobnih spomenika, a još uvek nije poznato kada su oskrnavljena i ko je počinilac tog vandalskog čina.
Foto: N. Kočović
Prema nezvaničnim informacijama, oštećenja na dva spomenika primetili su vernici rano jutros, posle čega su obavestili policiju koja je izašla na lice mesta i izvršila uviđaj.
- Osim ta dva, otkriveno je još pet nadgrobnih spomenika, uglavnom starijih, sa oštećenjima, ali se još uvek ne zna da li ih je oskrnavila neka osoba, više njih ili su oštećeni ranije dejstvom vetra. Intenzivno radimo na otkrivanju svih pojedinosti – rekao nam je izvor iz policije.
Građani koji žive u blizini groblja kazali su nam da prethodnih dana nisu primetili ništa sumnjivo, a da se nešto dešava primetili su tek kada je policija vršila uviđaj.
- Uglavnom viđamo prosjake ili beskućnike koji, nakon sahrana ili pomena, šetaju grobljem u potrazi za hranom ili pićem koja ostane nakon obreda. Čuo sam da se priča da viđaju narkomane i pijance, ali ja ih nikada nisam video – priča jedan mladić.
Pre pet godina, na muslimanskom groblju Gazilar oštećena su 34 spomenika, zbog čega su ubzro uhapšene, a potom i osuđene dve osobe iz Tutina.
BONUS VIDEO: MANASTIR ARHANGELI: Zadužbina Dušana Silnog, paljena i pljačkana, i dalje živi
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
"NIJE BILO LAKO IZDRŽATI": Rađen progovorio o razlozima za razvod od Ane i najtežem periodu
VATERPOLISTA Nikola Rađen bio je u braku sa pevačicom Anom Kokić sa kojom ima dve ćerke, od koje se razveo nakon jedanaest godina ljubavi, a sada progovorio o teškom periodu.
05. 12. 2025. u 07:50
Komentari (0)