KVALIFIKACIJE U EVROPI: Tip vam donosi prognozu za utakmice prvog dana drugog prozora

Olja Mrkić

06. 06. 2025. u 10:01

REDAKCIJA Tipa vam je pripremila tiket sastavljen od evropskih kvalifikacija za Mundijal, koje se nastavljaju trećim kolom u grupama sa po pet reprezentacija.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ У ЕВРОПИ: Тип вам доноси прогнозу за утакмице првог дана другог прозора

Foto: Profimedia

Svetsko prvenstvo će se prvi put održati na tlu tri zemlje — Sjedinjenih Američkih Država, Kanade i Meksika.

Polufinalisti Lige nacija (Francuska, Španija, Portugal i Nemačka) slobodni su  i danas, kao i ostale selekcije iz njihovih grupa (oni počinju kvalifikacije tek u septembru), dok ostale reprezentacije nastavljaju borbe za severnoameričke vize.

Italija, četvorostruki svetski šampion, propustila je prethodna dva prvenstva, a treće uzastopno odsustvo bio bi istorijski debakl.

Srbija kvalifikacije otvara u subotu protiv Albanije (u prvom kolu bili smo slobodni zbog igranja baraža za popunu A divizije Lige nacija), u grupi sa još Engleskom, Letonijom i Andorom — i ima realne šanse da se domogne svog trećeg uzastopnog Svetskog prvenstva.

UEFA kvalifikacije za SP, petak

Norveška – Italija
Tip: Oba tima daju gol (GG)
Kvota: 1,71

Vels – Lihtenštajn

Tip: Vels pobednik u oba poluvremena (2-2)
Kvota: 1,23

Estonija – Izrael
Tip: Izrael pobednik (2)
Kvota: 1,57

Severna Makedonija – Belgija

Tip: Belgija pobednik (2)
Kvota: 1,42

Češka – Crna Gora
Tip: Češka pobednik
Kvota: 1,35

Gibraltar – Hrvatska
Tip: Hrvatska pobeđuje sa tri ili više razlike (-2,5h 2)
Kvota: 1,29

Ukupna kvota:8,16

Preuzmite našu aplikaciju za ljubitelje klađenja

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA U ŠOKU: Velika zvezda tenisa se odrekla ruskog državljanstva, druga za sedam dana!

RUSIJA U ŠOKU: Velika zvezda tenisa se odrekla ruskog državljanstva, druga za sedam dana!

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to naziva Rusija, i dalje se s posebnom pažnjom prati širom sveta, pa i prateći sportski segmenti koji se tiču sankcija ruskim i beloruskim sportistima. Najnovije vesti na tu temu ne tiču se direktno sankcija, ali svakako njihovih posledica. One su, naime, dovele do nove situacije koja se Rusima baš i neće svideti.

04. 12. 2025. u 13:20

Komentari (0)

Vaseljenski patrijarh Vartolomej I i predsednik kompanije Tasyapı Emrulah Turanli: Vizija koja povezuje Istanbul i Srbiju