"ORLOVI" SU U VRHUNSKOJ FORMI: "Tobdžijama" neće biti lako da prekinu seriju bez pobede u domaćim tamičenjima
ARSENAL i Kristal Palas boriće se za polufinale Liga kupa. Ovaj meč je na programu u sredu od 20.30 časova na stadionu Ešburton grouv u Londonu.
FOTO: Tanjug/AP
Iako im dobro ide u Ligi šampiona, forma "tobdžija" na domaćoj sceni je u očiglednom padu pa izabranici Mikela Artete ulaze u ovaj meč sa imperativom da prekinu niz razočaravajućih rezultata u Premijer ligi, nakon dva uzastopna remija. Iako su treći na tabeli sa 30 bodova, trenutno nisu na očekivanom nivou.
Izostanak bodova protiv Evertona i Fulama dodatno je pritisnuo tim posle nešto ranijih poraza od Bornmuta i Njukasla.
Arsenal će pokušati da ugasi plamičak koji sve više tinja, tako što će da se plasira u polufinale ovog takmičenja, prvi put od sezone 2020/21.
Tobdžije mogu da se oslone na odličnu formu na svom terenu, gde su neporaženi u poslednjih 15 utakmica u svim takmičenjima. Njihove igre protiv gradskih rivala dodatno su pojačale samopouzdanje, sa dve impresivne pobede od 5:0 u poslednja tri londonska derbija na Ešburton grouvu.
Ipak, pošto je reč o drugorazrednom kupu, Arteta ćemožda iskoristiti dubinu svog rostera i ubaciti nekoliko igrača koji inače dobijaju manje prilike. Ne sme međutim previše da se opušta jer Palas "grmi" u poslednje vreme
orlovi već pet utakmica ne znaju za poraz, a izgubili su samo jednom u poslednjih devet. Pre tri dana su razbili Brajton u gostima, a to se desilo samo osam dana nakon što se Mančester siti dva puta vraćao u meč protiv "orlova".
Ovo im je prvi plasman u četvrtfinale Liga kupa posle sezone 2011/12. "Orlovi" su pokazali čvrstinu eliminacijom Aston Vile u prethodnom kolu i nadaju se da će ponoviti taj podvig.
Njihova odbrana pokazuje izvanredne performanse poslednjih nedelja. Međutim, napad koji vode Eze i Mateta moraće da pronađe dodatnu preciznost ako žele da ugroze favorizovani Arsenal.
Menadžer Palasa Glasner nije morao da se usteže da izvodi svoj najbolji tim u Liga kupu, jer je bez evropskih obaveza koje treba da ispuni. Međutim, gosti imaju svoju distrakciju, a to je borba za opstanak, koja je ipak prioritet u odnosu na borbu za polufinale Liga kupa. S druge strane, verujemo da Artetine kombinacije neće mnogo oslabiti tim u celini, ali vrlo verovatno će uticati na čvrstinu u odbrani, što sa sobom povlači posledicu. Palas će verovatno bar jednom postići gol, a da li će mu to biti dovoljno i za nešto više od časnog poraza nije izvesno.
NAŠ TIP: 1X&GG (kvota 2,15)
Ovu i sve druge analize mečeva i najnovije vesti vezane za sport i klađenje možete pročitati i na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS
Preporučujemo
RADO VIĐEN GOST DOLAZI NA NOGE "TOBDžIJAMA": Nema krize u Arsenalu, remi u malom gradskom derbiju bio je samo loš dan
14. 12. 2024. u 11:40 >> 11:40
RUSIJA U ŠOKU: Velika zvezda tenisa se odrekla ruskog državljanstva, druga za sedam dana!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to naziva Rusija, i dalje se s posebnom pažnjom prati širom sveta, pa i prateći sportski segmenti koji se tiču sankcija ruskim i beloruskim sportistima. Najnovije vesti na tu temu ne tiču se direktno sankcija, ali svakako njihovih posledica. One su, naime, dovele do nove situacije koja se Rusima baš i neće svideti.
04. 12. 2025. u 13:20
KAKAV POTEZ! Evo šta je Nemanja Radonjić uradio nakon što ga je Zvezda odstranila iz takmičarskog tima
Najnovije vesti iz FK Crvena zvezda prilično su burne.
03. 12. 2025. u 19:35
FUDBALSKI SVET OVO NE PAMTI! Vanja Milinković Savić oborio svetski rekord
Srpski golman je odveo Napoli u četvrtfinale Kupa Italije tako što je u penal seriji protiv Kaljarija najpre postigao gol u sedmoj seriji, a potom odbranio udarac Luvumba u 10. seriji.
04. 12. 2025. u 11:36
Komentari (0)