ANGAŽOVANE 162 OSOBE: Program "Moja prva plata" u Pirotskom okrugu
NA osnovu programa "Moja prva plata", na području Pirotskog okruga angažovane su 162 nezaposlene osobe sa evidencije NSZ, od kojih je 135 u privatnom sektoru.
Foto: V. Ćirić
Reč je o stručnom osposobljavanju kod poslodavca u trajanju od 9 meseci, tokom kojih se od NSZ dobija naknada od 20.000 dinara za srednju spremu i 24.000 dinara za one koji imaju fakultetsku diplomu. Osim toga, postoji i mogućnost da poslodavac dodatno nagradi korisnika programa. Kako saznajemo od Suzane Đorđević, načelnika Odeljenja za posredovanje u zapošljavanju i planiranje karijere u Pirotu, za pomenuti program sa područja okruga javilo se 209 kompanija, koje traže proizvodne radnike, trgovce, administrativce, ugostiteljske radnike, i radnike za uslužne delatnosti.
Preporučujemo
ŠANSA ZA 900 MEDICINSKIH SESTARA: Mnogi zdravstveni radnici dobili posao preko NSZ
22. 12. 2020. u 22:37
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)