ZA BOLJE FUNKCIONISANJE SLUŽBE KUĆNOG LEČENJA I NEGE: Grad Subotica nabavio novo vozilo Domu zdravlja
SLUŽBA kućnog lečenja i nege Doma zdravlja Subotica od danas je bogatija za još jedno putničko vozilo zahvaljujući subotičkoj lokalnoj samoupravi koja je, u cilju efikasnijeg funkcionisanja ove službe, iz gradskog budžeta izdvojila sredstva u visini od dva miliona dinara za njegovu nabavku.
FOTO: Grad Subotica
Ova služba sada ukupno ima devet putničkih vozila, od kojih po jedno u Bajmoku i Čantaviru i sedam u Subotici, sa kojima lekari i tehničari posećuju pacijente u njihovim kućama.
Zahvaljujući Gradu Subotici na sredstvima za nabavku novog, brendiranog vozila, nadležni u Domu zdravlja kažu da je prosečna strost preostalih osam vozila oko deset godina i da svako od njih mesečno prosečno prelazi oko 1.000 kilometara.
Nadležni u Domu zdravlja veruju da će novo vozilo doprineti boljem funkcionisanju Službe kućnog lečenja i nege, što je veoma važno, jer kućno lečenje i nega podrazumeva zdravstveno zbrinjavanje pacijenata suočenih sa najtežim obolenjima i pruža sve usluge koje su obezbeđene na primarnom nivou našeg zdravstvenog sistema.
Pored posete pacijentima u njihovim kućama, u to spadaju i različite dijagnostičke i terapijske procedure, ispisivanje recepata, upućivanje u druge zdravstvene ustanove i slično.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)