GODIŠNJI KONCERT KUD-A „DIMITRIJE KATIĆ“: Nastupali folkloraši iz cele Srbije
Pored domaćina, na godišnjem koncertu KUD-a „Dimitrije Katić“ iz Crkvenca, održanom u Centru za kulturu u Svilajncu, nastupili su članovi brojnih kulturno-umetničkih društava iz cele Srbije.
FOTO: Privatna arhiva
-Kako je program bio satkan od igara i pesama iz svih krajeva naše zemlje, publika je uživala u igrama iz Niša, Leskovca, Šumadije, Požarevačke Morave, Gornje Resave, Bosilegrada, a bilo je i nekoliko vlaških igara. Bili su prijatelji iz KUD-a "Dimitrije Kuturović" iz Beograda, iz Batočine, Glavinaca, Ćovdina i Velikog Laola, kao i predstavnici ansambala iz naše opštine. Volimo da se sretnemo i družimo jer zajednički radimo na očuvanju naše narodne tradicije – ocenjuje predsednik ansambla domaćina Bojan Aćimov.
U muzičkom delu programa predstavio se vokalni solista Jeremija Velisavljević.
Dečiji i izvođački sastavi bili su na visini zadatka, a posebnu pažnju privukao je kraj koncerta kada su domaćini izveli običaj vlaške svadbe u Crnorečju koju su pripremili u saradnji sa Filipom Paunjelovićem iz Boljevca.
Koncertu su prisustvovali i predstavnici Ruskog doma iz Beograda koji su rekli da su bili oduševljeni prikazanim programom.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)