KUPATILO ODAGNALO STREPNJU: Komšije u Sremskoj Mitrovici sprečile da se Novakovima oduzme dete, zbog loših uslova stanovanja
LEP poduhvat komšija iz jednog dela Bulevara Konstantiva Velikog u Sremskoj Mitrovici uliva nadu da još ima dobrih ljudi, koji su spremni da pritrče u pomoć i kada je najteže. Komšinica penzionerka Vera Budišin (67) došla je na ideju da se pomogne Maji Novakov (47), tako što je angažovala prijatelje i rođake koji su pomogli da se napravi kupatilo, da više žena ne strepi da li će joj radnici iz Centra za socijalni rad oduzeti devojčicu.
Foto S.K.
Maja, koja živi u veoma lošim i teškim uslovima za život, ima osmoro dece, a nažalost samo trinaestogodišnja devojčica ostala je sa njom i to u trošnoj kući.
- Teško nam je bilo da gledamo kako se naša deca kupaju, a ona nema uslove. Zato smo se angažovali i od unutrašnje prostorije uzeli šest kvadrata kako bismo napravili kupatilo - priča nam Vera, koja je otišla u penziju kao medicinska sestra i sada uživa u penzionerskim danima sa unučićima.
Ova žena velikog srca, čim je ispričala svoju zamisao, odmah je naišla na pozitivne reakcije komšija, pa je jedan donirao pločice, drugi dao vodu iz svog stana, tako da je svako koliko je i kako mogao učestvovao.
Šporet na drva
KOMŠIJE imaju samo reči hvale za ovu ženu, kažu da ne beži od posla. Sada hoće da joj obezbede šporet na drva, jer kako kažu, brzo će doći zima.
- Maja, otkada je dobila vodu, ne gasi mašinu za veš - priča komšinica kroz smeh, ne krijući da je i ona srećna, a ne samo Maja. - Sada nam je ostalo da porodici Novakov sredimo unutrašnjost kuće. Treba uraditi novu struju, promeniti stare kablove, spustiti plafon, promeniti prozore... Maji ne trebaju hrana, garderoba, već bolji uslovi za život.
Malu prizemnu kući Maja je nasledila od babe, ali kako nema stalni posao, već privremeni, nije u mogućnosti da podigne kredit, zato i nema sredstva da je obnovi. Živi sa suprugom i sa ćerkom koja pohađa šesti razred.
- Radim na groblju, brišem spomenike i ploče, a suprug je zaposlen u komunalnom. Meni su obećavali posao zastalno, ali još ništa, mada ne biram. Zahvalana sam svima koji su mi pomogli, mnogo mi ovo znači - rekla je Maja.
Preporučujemo
BEZ STRUJE SUTRA DEO PARAĆINA: Najavljeni radovi na niskonaponskoj mreži
07. 12. 2025. u 23:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)