SVUDA ZA SVAKOGA: Tribina povodom Svetskog dana Crvenog krsta
Povodom Svetskog dana Crvenog krsta, u Narodnoj biblioteci „Stefan Prvovenčani” u Kraljevu sutra će biti priređena tribina pod nazivom „Društveno aktivni – svuda za svakoga” na temu važnosti društvenog aktivizma na dobrobit zajednice.
CK Kraljevo
Ovom prilikom, edukatori kraljevačkog Crvenog krsta, u razgovoru sa decom starijeg osnovnoškolskog uzrasta, ukazaće na široki spektar njihovog humanitarnog delovanja i brojne mogućnosti pružanja pomoći ugroženim pojedincima i služenja zajednici u kriznim situacijama. Cilj ovog programa je da se promovišu humane vrednosti i razvije empatija prema slabim, ugroženim i marginalizovanim članovima društva. Biće otvorene teme delovanja Crvenog krsta u nesrećama i elementarnim nepogodama, rada na motivaciji dobrovoljnih davalaca krvi, obuke iz prve pomoći, brige o starima i borbe protiv trgovine ljudima.
Kako je najavljeno, u programu osim edikatora Crvenog krsta učestvuju i učenici ovdašnje OŠ „Čibukovački partizani“, a početak je u 12 sati.
Preporučujemo
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)