DA SE KOLO BANAĆANSKO VIJE: Internacionalni dečiji festival folklora u nedelju u Jaši Tomić
KULTURNO-umetničko društvo dr Borislav Jankulov iz sela Jaša Tomić, u opštini Sečanj kod Zrenjanina, organizuje drugi po redu internacionalni Dečiji festival folklornih igara „Hajd’ u Jašu da se kolo vije“, koji će se održati u nedelju, 28. aprila.
foto: S.Mladenovski
Na festivalu se očekuje učešće jedanaest kulturno umetničkih društava, sa više od 200 učesnika iz Temišvara, Zrenjanina, Žitišta, Sutjeske i ostalih mesta iz celog Banata.
- Biće to još jedan svojevrsni festival igre, dečijeg nadahnuća i sjajnih aranžmana starih izvornih kola, pa sa velikim pijetetom i zadovoljstvom, pozivamo sve da dođu u Jašu i budu dragi gosti - poručuje Darko Grahovac iz KUD-a dr Borislav Jankulov iz mesta Jaša Tomić.
Preporučujemo
BLIZANCI BRAT I SESTRA: U porodilištu u Novom Sadu za dan rođene 34 bebe
24. 12. 2025. u 16:25
STRAVIČAN UDES U VALjEVU: Automobil završio na krovu - Policija na licu mesta (FOTO)
22. 12. 2025. u 09:38
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)