VLADIKA U KUMAREVSKOJ CRKVI: Obeležen praznik posvećen Svetoj Petki
U crkvi u leskovačkom selu Kumarevo povodom praznika posvećenog Prepodobnoj mati Paraskevi liturgiju je služio vladika niški Arsenije.
foto: GU Leskovac
Na liturgiji u kumarevskoj crkvi okupio se veliki broj vernika, a prisustvovao joj je i gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović.
Svetoj Petki je posvećen hram u Kumarevu - jedan od najstarijih u leskovačkom kraju.
foto: GU Leskovac
Ova svetiteljka i zaštitnica žena, uživa veliko poštovanje, ne samo u našem narodu, već i kod drugih pravoslavnih naroda, pa i pripadnika drugih vera.
Preporučujemo
Kulturni stub grada na Ibru: Narodni muzej u Kraljevu osnovan pre 76 godina
01. 05. 2026. u 19:24
Budilica za usnuli grad: Tradicionalna prvomajska manifestacija u Kraljevu
01. 05. 2026. u 10:14
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)