ODALI POČAST STRADALIMA: Dan pobede nad fašizmom obeležen u Šapcu

Šapčani su obeležili Dan pobede nad fašizmom.

ОДАЛИ ПОЧАСТ СТРАДАЛИМА: Дан победе над фашизмом обележен у Шапцу

foto V Mitrić

Učinjeno je to polaganjem venaca i odavanjem počasti žrtvama i palim borcima na Spomen kompleksu na Donjošorskom groblju.

Vence su položili predstavnici Vojske Srbije, SUBNOR-a, Gradske uprave grada Šapca, političkih partija, Mačvanskog upravnog okruga i pojedinci. Vence je položio i gradonačelnik Šapca, dr Aleksandar Pajić.

Predstavnici SUBNOR-a zahvalili su se svim učesnicima što su došli i položili vence i odali poštu palim borcima i žrtvama fašističkog terora u Drugom svetskom ratu. Na današnji dan 23. oktobra 1944.godine, pre 79 godina, herojske partizanske jedinice narodnooslobodilačke vojske, Šeste ličke i delovi Prve proleterske umarširale su u grad na čelu sa komandantom Drvarčaninom Mirkom Lukačem i Šapčaninom Miloradom Šarićem.

Od toga dana su građani Šapca, koji su više od četiri godine sistematskog terora i uništavanja konačno doživeli slobodu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

DVA PUTA SU SE BORILI ZA MOJ ŽIVOT, MOGLO JE FATALNO DA SE ZAVRŠI Lea Kiš o najtežem životnom periodu - Znala sam da nešto nije u redu