20. RUMENAČKA PIHTIJADA: U znaku Azbukovice i Podgorine

В митрић

29. 01. 2023. u 22:21

MAJA Gavrilović iz Novog Sada, rođena Ljubovijanka, osvojila je prvo mesto na 20. Rumenačkoj pihtijadi, a treće mesto pripalo je njenom zavičajnom komšiji Jovanu Pavloviću iz Pecke, kod Osečine.

20. РУМЕНАЧКА ПИХТИЈАДА: У знаку Азбуковице и Подгорине

foto:V.Mitrić

Kako kaže ljubovijski pedantni hroničar, diplomirani pravnik i pisac, Brano Petrović, „velika je stvar što su majstori za pihtije, čiji su Podgorini i Azbukovici, postigli veliki uspeh u „prestonici pihtije“, u velikoj konkurenciji“.

- Ovo je dokaz da i mi, iz brda i planina, i priobalja Drine, imamo velika kulinarska znanja -kaže Petrović. -I naša Maja i Jovan su koristili recepte naših staramajki.Držali su se principa da jelo bude i ukusno, i na oko lepo, i prijatno. V.Mitrić

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena