SVI ŠALTERI NA JEDNOM MESTU: Vranje dobija Jedinstveno upravno mesto
U VRANjU bi uskoro trebalo da zaživi Jedinstveno upravno mesto, gde će građani moći da na jednom mestu završe administrativne poslove vezane za Gradsku upravu i dobiju sve potrebne informacije. Ovim se pojednostavljuju administrativni postupci, smanjuju gužve i ukida „šetanje“ od šaltera do šaltera.
D. Ristić
Jedinstveno upravno mesto će brojati četiri šaltera i jedan kol-centar i biće smešteno u Uslužnom centru Gradske uprave, gde se vrši adaptacija prostora. Službenici će sve formulare i potvrde dobavljati po službenoj dužnosti, putem računarske mreže, kaže gradska većnica Danijela Milosavljević, nakon čega će rešenje dobijati na kućnu adresu.
Važna tačka Jedinstvenog upravnog mesta će biti i kol-centar, gde ćete putem telefona moći da dobijete sve potrebne informacije za ostvarivanje određenog prava iz resora rada Gradske uprave.
- Na primer, ukoliko majka ima malu bebu kod kuće i nije u mogućnosti da dođe lično i pita šta joj je sve potrebno za ostvarivanje prava na jednokratnu pomoć za bebe koju daje grad Vranje, moći će to da pozove kol-centar, gde će joj sve biti objašnjeno – navodi Danijela Milosavljević.
D. Ristić
Potrebna sredstva za formiranje Jedinstvenog upravnog mesta su dobijena na konkursu Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, tako da se očekuje da ova usluga zaživi ubrzo nakon adaptacije prostora.
Preporučujemo
TOMAŠEVIĆ I GAJIĆ U KOSJERIĆU: Rad na unapređenju sportske infrastrukture
01. 07. 2026. u 23:54
ROMANTIČNI "VINOFEST" U GRADSKOM PARKU: Jubilarna 20. manifestacija u Vršcu 3. i 4. jula
01. 07. 2026. u 16:36
ZBOG RADOVA U UKC KRAGUJEVAC: Izmenjene lokacije ambulantnih pregleda
01. 07. 2026. u 16:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)