SELEKCIJA OTPADA I UPRAVLJANJE NJIME: U Paraćinu održana tribina udruženja „EKOS“
U okviru projekta „Snažno zajedno“ koji je podržalo Ministarstvo zaštite životne sredine, a sprovodi ga udruženje građana „Ekos“, u Paraćinu je u prostorijama Regionalnog inovacionog start-ap centra (RISC) održana tribina čiji su učesnici bili predstavnici Opštine, obrazovanja, svih zainteresovanih organizacija i građani.
Foto: RISC "Paraćin"
Tema skupa bila je selekcija otpada i mogućnosti cirkularne ekonomije u procesu upravljanja otpadom u opštini Paraćin.
Anđelka Milanović, predsednica „Ekosa“, kaže da je cilj projekta unapređenje te oblasti, te promena svesti građana o značaju životne sredine.
- Definitivno ne poznajem opštinu u Srbiji koja nema problem sa upravljanjem otpadom i to je ne samo veliko opterećenje za opštine već i za životnu sredinu. Ovim projektom želimo da doprinesemo promeni i javnih politika i svesti građana o značaju njihovog odnosa prema životnoj sredini – kazala je Milanovićeva.
Foto: RISC "Paraćin"
Ona je dodala da će Opština Paraćin uskoro krenuti sa izradom akcionog plana upravljanja otpadom s obzirom da je prethodni istekao još 2017. godine, a to je značajan dokument koji treba da da smernice kako se u budućnosti treba ponašati odgovorno.
Prema njenim rečima, transparentnost javnih politika je takođe veoma bitna u ovoj oblasti, pa bi, ako je moguće, na zvaničnom sajtu Opštine trebalo da postoji stranica zaštite životne sredine sredine, sa segmentima zaštite vazduha, vode, zemljišta i, naravno – upravljanja otpadom.
Preporučujemo
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
RASPISAN KONKURS „KRV ŽIVOT ZNAČI“: Crveni krst u Despotovcu pozvao učenike da učestvuju
11. 03. 2026. u 13:42
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)