„MOSTOVI PRIJATELJSTVA“ ČEŠKIH NARODA: Škola iz belocrkvanske Kruščice ugostila đake iz Hradec Kralove
UČENICI i profesori Biskupijske srednje škole iz češkog grada Hradec Kralova bili su gosti Bele Crkve i OŠ „Sava Munćan“ iz sela Kruščica, u kom žive pripadnici češke nacionalne manjine.
Foto: J.J.B.
U cilju povezivanja škola, nastavnog osoblja i učenika, ove dve obrazovne ustanove potpisale su protokol o saradnji, koji će još više učvrstiti veze stanovnika tog malog južnobanatskog sela sa svojom maticom.
- Naša škola ima partnerstvo sa mnogim školama u Evropi, ali posebno nam je drago što smo uspostavili saradnju sa školom u Kruščici, ne samo zato što tu žive naši sunarodnici, već da bi se naši đaci susretali sa decom iz drugih zemalja, otkrivali sve ono što im je zajedničko i da bi zajedno stvarali i gradili Evropu – rekao je Jirži Vojaček, direktor Biskupijske srednje škole.
OŠ „Sava Munćan“ jedna je od najbolje opremljenih osnovnih škola u opštini Bela Crkva, prevashodno zahvaljujući donacijama iz Češke.
- Tim sredstvima smo napravili balon salu i uradili parno grejanje, ali je pre svega značajno ovo druženje naših učenika – naglasio je direktor kruščičke škole Nikola Mirčov.
U sklopu ove višednevne posete, hor češke škole, koji se zove „Skvadra risonanta“, nastupao je u seoskoj crkvi Svetog Vaclava.
Sve ovo realizovano je u sklopu projekta „Mostovi prijateljstva“, koji uz podršku Ministarstva inostranih poslova Češke republike već šestu godinu zaredom realizuje „Češka beseda“ iz Kruščice.
BONSU VIDEO:
Najbolji su kadrovi iza scene - snimanje filma o Tomi Zdravkoviću
Preporučujemo
GRAĐANI VRŠCA DAVALI SUGESTIJE: Info-pultovi JKP „Drugi oktobar“ pokazali svrsishodnost
25. 10. 2021. u 14:14
"MAGIČNA JESEN" U VRŠCU: Više od 50 izlagača oplemenilo Gradski trg (FOTO)
23. 10. 2021. u 21:41
PEŠAČKI PRELAZI NA NOVIM LOKACIJAMA: Obeležene dve prometne raskrsnice u Vršcu
23. 10. 2021. u 19:03
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)