DUŠAN ZAUSTAVLJEN NA STARTU: Lajović poražen od Mađara u prvom kolu Dohe

09. 03. 2021. u 18:00

SRPSKI teniser Dušan Lajović poražen je na startu turnira u Dohi od Martona Fučoviča sa 7:6 (3), 6:3.

ДУШАН ЗАУСТАВЉЕН НА СТАРТУ: Лајовић поражен од Мађара у првом колу Дохе

Mađar je na ovom meču bio bolji u ključnim trenucima i to je bila glavna prevaga da slavi protiv 27. igrala sveta.

Nije Duci bio bez šansi, ali kada je bilo najpotrebnije poklekao je. Znao je to da iskoristi 46. reket sveta i plasira se u drugo kolo.

Lajović je bio taj koji je prvi rivalu oduzeo servis i poveo sa 4:3, no kada je servirao za potvrdu brejka to je uradio loše i dozvolio rivalu da se vrati u set.

Na kraju je taj deo meča rešen u taj-brejku. Bolji je bio Fučovič i načinio veliki korak ka trijumfu.

Srbin je na početku drugog seta propustio tri brejk prilike, kazna je stigla i Mađar je oduzeo servis Dušanu, drugi put na meču. Do kraja je to uradio još jednom i slavio posle jednog sata i 42 minuta igre.

Fučovič će se u drugom kolu sastati sa Džordž Haris - Stan Vavrinka.