JOŠ JEDAN KORAK DO TITULE: Karlos Alkaraz će se boriti za prvi trofej u Monte Karlu
KARLOS Alkaraz plasirao se u finale Monte Karla, pošto je u španskom okršaju pobedio Alehandra Davidoviča Fokinu sa 7:6(2), 6:4.
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Trenutno treći teniser sveta je došao u situaciju da se bori za prvi trofej u Kneževini. Nije momak iz Mursije blistao na ovom meču, ali je zasluženo trijumfovao.
Alkaraz je u prvom setu poveo sa 4:2, potom je na servis rivala propustio dve set lopte, zatim još jednu na svoj servis. Kaznio je to 42. na ATP listi i vratio brejk.
Ipak, Karlos je sjajno odigrao taj-brejk, čak tri puta je rivalu oduzeo servis i došao na korak do pobede.
Drugi segment je počeo idealno za 21-godišnjaka - brejkom. Sve je mogao da reši u trećem gemu, ali nije iskoristio nijednu od šest prilika da ponovo oduzme servis Davidoviču Fokini.
U devetom gemu je došao do čak četiri meč lopte na servis protivnika. Nijednu nije uspeo da iskoristi. Ipak, to ga nije uzdrmalo, te je već u narednom uspeo da reši duel koji je trajao dva sata i 10 minuta.
Alkaraz će u finalu igrati protiv pobednika meča Aleks de Minor (Australija) - Lorenco Muzeti (Italija).
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
TOTALNO LUD 176. DERBI ZVEZDA - PARTIZAN! Mreže se pet puta tresle, neverovatan preokret u šok završnici! (VIDEO)
12. 04. 2025. u 18:05 >> 18:09
JUVE "PLAČE" ZA VLAHOVIĆEM: Srbin baš fali "staroj dami" koja bi se da je on tu borila za titulu!
POSLE propuštene prilike da protiv Lećea upiše novu pobedu za vikend, Juventus će tražiti brz odgovor u utorak veče kada gostuje Sasuolu na "MAPEI stadionu" u okviru 19. kola Serije A (20.45).
06. 01. 2026. u 07:30
DOSAD NEZABELEŽENO! Novak Đoković snimljen kako moli za ovo (VIDEO)
Novak Đoković se pobrinuo da najnovije vesti iz tenisa - budu nesvakidašnje.
06. 01. 2026. u 15:38
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)