BIVŠA TENISERKA POSTALA MONAHINJA! Ana je ostavila reket, sela na Harli Dejvison i izabrala Božiji put
Životi i putevi sportista su različiti, a to najbolje dokazuje i priča monahinje Ana koja živi u manastiru Blagoveštenje Rudničko.
Foto: Printskrin
Pre nego što se zamonašila, Ana je bila teniserka i živela je u velikim svetskim gradovima, poput Čikaga, Vankuvera…
Bavila se aktivno sportom, ali je rešila da takav život ostavi iza sebe i da se zamonaši.
Sam dolazak u manastir i potez monahinje Ane nakon toga jedan je od onih koji zaslužuju svako poštovanje.
Čitavu situaciju objasnila je monahinja Ana u prilogu koji je snimio „BalkanTripTV“.
- Kažu da ste došli u manastir Harli Dejvidsonom? I to belim“, bilo je pitanje, te odgovor:
- Tako je. Prodali smo ga i kupili smo kvad, pošto više priliči i više nam znači.“
Monahinja Ana sada upravo tim kvadom obavlja što treba za manastir, pa je tako jedne zime, kada se zbog snega nije moglo prići, njime dovezla mladence na venčanje.
- Živela sam svuda, zadnje što je bilo je u Beogradu, pet godina, pre nego što sam došla ovde. Pre toga sam bila u Vankuveru, pre Vankuvera u Čikagu, pre Čikaga na Kipru.“
- Čudni su putevi Gospodnji“, objasnila je na kraju svega.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
IGRAN JE VEČITI DERBI! Zamenili mesta Zvezda i Partizan, a evo ko je slavio!
10. 04. 2026. u 18:54
ŠANSA ZA ZVEZDU I PARTIZAN? Evroliga zakazala sastanak, tema su ova tri kluba
10. 04. 2026. u 18:51
ITALIJANI BRZO REAGOVALI: Evo ko menja Đenara Gatuza na klupi reprezentacija
10. 04. 2026. u 18:30
MA, KAKVA PENZIJA! Pešić se vraća u reprezentaciju Srbije! Dobija posebnu ulogu!
10. 04. 2026. u 18:21
TRIPL-DABL MAŠINA: Jokićevoj dominaciji nema kraja, Nagetsi izgledaju sjajno pred početak plej-ofa!
NA krilima sjajnog Srbina Nagetsi su ostvarili devet vezanih trijumfa, a verovatno će i deseti jer večeras u "Bol arenu" dolazi slabašni Memfis.
08. 04. 2026. u 14:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)