DA LI JE MOGUĆE?! Poznati srpski doktor za "Novosti" otkriva kada će Novak Đoković na trening!
NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković podvrgnut je operaciji kolena na jednoj privatnoj sportskoj klinici u pariskom Petom arondismanu. Povreda meniskusa kolena koju je doživeo pre dva dana na Rolan Garosu na kraju je zahtevala hirurški zahvat, a dugogodišnji poznati srpski hirurg doktor Momčilo Jakovljević je za "Novosti" prokomentarisao šta su njegove kolege uradile u Parizu i koji su sledeći koraci u oporavku Đokovića.
Foto: Printscreen
- Odlična stvar je što je Novak sa svojim timom i najbližim saradnicima doneo, rekao bih, ispravnu i pravovremenu odluku. Ta operacije se u današnjoj eri smatra skoro pa rutinskim hirurškim zahvatom jer se radi takozvanom artroskopijom. On sada ima dve male, jedva vidljive rupe na mestu gde mu je tretiran meniskus kolena - kaže doktor Jakovljević koji je decenije proveo u lečenju najboljih srpskih sportista, posebno košarkaša.
Pred Đokovićem je nekoliko dana odmora, pa i povratak na teren, iako mnogi spekulišu o njegovom nastupu na ovogodišnjem Vimbldonu (1-14. jul) i Olimpijskim igrama u Parizu (26. jul - 11. avgust).
- Gruba procena kaže da će Novak morati da pauzira tri nedelje i da će posle toga moći da se vrati redovnim aktivnostima. Ne sumnjam da on ima ogromnu želju da se što pre vrati na teren. Uostalom, još jednom je i ove godine na Rolan Garosu dokazao kako može da igra i preko granica fizičkih i mentalnih mogućnosti. Ne poznajem sportistu koji bi to izdržao - zaključio je doktor Moma Jakovljević.
Gudeljov primer
POSLEDNjI primer povrede i operacije meniskusa kolena kod nekog srpskog sportiste je slučaj fudbalera Sevilje i naše reprezentacije Nemanje Gudelja. On je ovog proleća operisao oba kolena, a poslednji put je na operacionom stolu bio 25. aprila, a već 13. maja se pojavio na treningu Sevilje. U utorak uveče je igrao 64 minuta protiv Austrije u Beču.
Ako vas Novak Đoković zanima, a i sve što se tenisa tiče, pratite vesti o tome na sportskim stranicama "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.
08. 12. 2025. u 15:15
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)