AUSTRALIJISKI MEDIJI OTKRIVAJU: Novak Đoković će definitivno igrati u Melburnu
Najbolji srpski teniser će po svemu sudeći imati priliku da napadne titulu na Australijan openenu 2023. godine.
Foto: AP
Australijski mediji otkrivaju da će skandalozna trogodišnja suspenzija Novaku Đokoviću biti ukinuta i da će Srbin moći da igra u Melburnu početkom naredne godine.
Kako prenosi lokalni list "Harald Sun", australijske vlasti odlučile su da ponište odluku koja je stupila na snagu čim je Đoković deportovan iz Australije prethodnog januara.
Podsetimo, Novak je nakon deportovanja iz Australije dobio i trogodišnju zabranu ulaska u zemlju, jer je navodno po njihovim zakonima pokušao da ilegalno uđe u Australiju.
Tamošnji mediji ističu da teniseri sada neće biti u obavezi da prilože dokaz o vakcinaciji i da praktično više nema prepreka da Đoković zaigra na prvom Grend slemu u sezoni.
Početkom godine najbolji srpski teniser je u Astraliji preživeo pravi pakao.
FOTO: AP/Tanjug
Srbin je deportovan iz Australije u januaru, pošto je ministar za migracije Aleks Hok procenio da "promoviše antivakserski pokret. Đoković je 4. januara krenuo u Australiju pošto mu je je prethodno odobreno izuzeće od obavezne vakcinacije. Dan kasnije krenula je prava tortura. Prošao je nekoliko saslušanja i smešten je u prtvor na aerodromu u melburnu. Maltretiranje Srbina nastavilo, smešten je u ozloglašeni hotel u kom nije dobijao ni redovno hranu.
Đoković i njegov advokatski tim su odmah uložili žalbu na odluku granične policije o zabrani ulaska.
Da je reč o političkom progonu Novaka Đokovića jasno je i iz šokatne pretnje Vlade Australije, da neće poštovati odluku suda ukoliko ona bude išla u korist srpskog tenisera.
Uprkos svim pritiscima Novak Đoković je dobio Vladu Australije na sudu, pa je tom odlukom njemu vraćena viza za boravak u Australiji.
Međuti, Hok je iskoristio svoje diskreciono pravo i poništio vizu Novaku u skladu sa Migracionim aktom, pa je Srbin deportovan iz Australije.
BONUS VIDEO: Novak Đoković nije među troje tenisera s najvećom zaradom u 2021.
Preporučujemo
DOMAĆI ZADATAK NA TEMU "TRENERSKI POSAO": Kerik radi sjajne stvari na klupi Junjateda koji je sve bliži plasmanu u Ligi šampiona!
OD dolaska nekadašnjeg "vojnika" Ser Aleksa Fergusona Junajted igra odlično, popeo se na treće mesto, a večeras ga očekuje još jedan veoma težak zadatak jer gostuje na "Vitalitiju" gde će ga dočekati razigrani Bornmut (21.00).
20. 03. 2026. u 07:10
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.
19. 03. 2026. u 19:58
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (11)