ŠTA PIŠE U OBRAZLOŽENJU ODLUKE: Zašto je Novaku ponovo odbijena viza?
MINISTAR za imigraciju Aleks Hok iskoristio je svoju ličnu moć da poništi vizu Novaku Đokoviću, dok se njegovi advokati spremaju da odmah podnesu sudsku zabranu protiv te odluke, prenosi Ejdž.
Tanjug/AP
Ministar Hok naveo je da je otkazivanje vize Novaku Đokoviću bilo od javnog interesa.
- Iskoristio sam svoje ovlašćenje prema članu 133C(3) Zakona o migracijama da poništim vizu koju je imao gospodin Novak Đoković, zbog javnog zdravlja, a na osnovu toga što je to bilo u javnom interesu.
- Ova odluka je usledila nakon naloga Federalnog okružnog i porodičnog suda od 10. januara 2022. godine, kojim je poništena prethodna odluka o poništenju.
- Prilikom donošenja ove odluke, pažljivo sam razmotrio informacije koje su mi dali Ministarstvo unutrašnjih poslova, australijske granične snage i gospodin Đoković. Vlada je čvrsto posvećena zaštiti granica Australije, posebno u vezi sa pandemijom kovid-19 - naveo je Hok u obrazloženju.
Preporučujemo
NOVAKU PONOVO ODBIJENA VIZA: Ministar za imigracije protiv odluke suda
14. 01. 2022. u 07:55
OVO NIJE DOBRO! Nemci otkrili: Đoković napustio trening kada mu je trener pokazao poruku
13. 01. 2022. u 22:36
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (4)