NOVAK U FINALU! Đoković u tri seta nadigrao Šapovalova i boriće se za 20. gren slem

09. 07. 2021. u 16:15 >> 20:26

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona i boriće se u nedelju za svoj 20. gren slem trofej. Nole je u polufinalu u tri seta nadigrao kanadskog tenisera Denisa Šapovalova - 7:6(3), 7:5, 7:5.

НОВАК У ФИНАЛУ! Ђоковић у три сета надиграо Шаповалова и бориће се за 20. грен слем

Tanjug/AP

Denis Šapovalov je skupo prodao kožu. Iiako nije osvojio nijedan set, u sva tri je pokazao zube i nagovestio da njegovo vreme dolazi.

- Mislim da rezultat ne pokazuje pravo stanje u meču. Servirao je Šapovalov za prvi set, veći deo drugog seta bio je bolji. Zaslužio je veliki aplauz za sve što je uradio i danas ali i cele ove dve nedelje. Videli ste kako je emotivno sve ovo doživeo, on je odličan igrač i gledaćemo ga često u polufinalima ovde - rekao je Novak o današnjem protivniku.

Novak će se za 20. gren slem titulu, a šestu u Vimbldonu, boriti protiv Matea Beretinija koji je u polufinalu savladao Huberta Hurkača sa 3:1.

Taj meč na programu je u nedelju od 15 časova.

TREĆI SET

7:5 - GOTOVO JE!

6:5 - BREJK ĐOKOVIĆ! Opet je poklekao Kanađanin u završnici seta. Novak će servirati za plasman u finale.

5:5 - Nole rutinski stiže do petog gema.

4:5 - Vodi Šapovalov 5:4 posle sigurnog servis-gema.

4:4 - Đoković bez izgubljenog poena osvaja novi gem.

3:4 - Nastavlja Đoković sa pritiskom na Denisov servis, ali ne da se Kanađanin.

3:3 - Još jedna sgurna gem za izjednačenje. Na polovini trećeg seta nema brejka.

2:3 - Nije Nole imao brekj loptu u ovom gemu, ali jeste pretio. Šapovalov je sa dva sigurna servisa ipak osvojio gem.

2:2 - Đoković sve sigurniji na svoj servis.

1:2 - Propustio je Novak tri brejk lopte, prvu na drugi servis Šapovalova koji je sve nesigurniji na servi.

1:1 - Maratonski gem na kraju pripada Novaku iako je Kanađanin opet pretio.

0:1 - Šapovalov opet bez problema dobija gem.

DRUGI SET

7:5 - Potvrđuje brejk Nole i stiže do 2:0 u setovima!

6:5 - BREJK NOLE! Dupla greška na brejk loptu. kao u prvom setu, Šapovalov popušta u završnici. Novak će servirati za 2:0 u setovima.

Meču prisustvuje i fudbalska ikona Dejvid Bekam

5:5 - Novak je sve sigurniji na svoj servis.

4:5 - Malo je uzdrman servis Kanađanina, ali uspeva da dođe do 5:4. nole u narednom gemu servira za ostanak u setu.

4:4 - Konačno da i Nole izdominira na servisu. Stigao je do 4:4 s nulom.

3:4 - Drže teniseri svoj servis u drugom setu, ali se Đoković mnogo više muči, dok Šapovalov dominira i izgubio je samo jedan poen kad servira.

3:3 - Opet se Đoković suočio sa brejk loptama, ali se izborio posle ozbiljne borbe u kojoj su i Šapovalov i on u jednom trenutku završavali na kolenima.

2:3 - Služi Šapovalova servis.

2:2 - Imao je problema Nole u ovom gemu, ali je bio najbolji kad je bilo najvažnije. Prekinuo je seriju od sedam vezanih poena Šapovalova, četiri iz prethodnog gema i 0:40 iz ovoga i stigao do izjednačenja.

1:2 - I još jedan servis gem Kanađanina s nulom.

1:1 - Šapovalov je prekinuo poen i tražio čelendž, ubeđen da je aut, a ispostavilo se da je bila dobra lopta i time je pomogao Novaku da izjednači - 1:1.

0:1 - Kanađanin opet odlično servira na startu drugog seta, dobio je gem bez izgubljenog poena - 0:1.

PRVI SET

7:6 Novak osvaja haotični taj-brejk koji je obilovao mini-brejkovima. Šapovalov je stigao do mini brejka već na prvi Novakov servis, ali pravi ribrejk naš as odmah, posle neshvatljive greške Kanađanina, potom osvojio još jedan. Gem je i okončan mini-brejkom, pošto je Šapovalov napravio prvu duplu grešku na meču.

6:6 - Gledaćemo taj-brejk. Nole ove godine na Vimbldonu igrao samo jedan i dobio ga protiv kudle. Šapovalovu je ovo prvi.

6:5 - Vratio se Novak potpuno u meč i sad Šapovalov servira za ostanak u setu!

5:5 - Spas u poslednji čas! Vraća Nole brejk u treucima kad je Šapovalov servirao za set.

4:5 - Spasao je Šapovalov tri gem lopte i od 40:0 za noleta stigao do đusa. Usledila su dva servis vinera za gem srpskog tenisera, ali Kanađanin u narednom gemu servira za set.

3:5 - Novak nema rešenja za Denisov servis. opet je kanađanin s nulom rešio gem. Đoković servira za ostanak u prvom setu.

3:4 - Osvojio je Đoković novi servis gem, ali moraće da podigne nivo igre u ovom setu jer je sve manje prilika da vrati brejk.

2:4 - Šapovalov sigurno čuva servis. Opet s nulom rešava Kanađanin.

2:3 - Unapredio je Novak servis, ali ima još prostora za popravku. Gem je osvojen, to je najvažnije.

1:3 - Potvrđuje brejk Šapovalov sa nulom.

1:2 - Nešto lošiji Đokovićev prvi servis doneo je Šapovalovu tri brejk lopte. Treću je iskoristio Kanađanin.

1:1 - Treblo je nekoliko poena u drugom gemu Šapovalovu da namesti ruku na servis, ali je na kraju stigao do prvog gema.

1:0 - S nulom rešava Đoković prvi gem u meču.

Meč je počeo, Novak ima prvi servis.

Đoković je na putu do finala savladao redom Drejpera, Andersona, Kudlu, Garina i  Fučoviča, a samo je mladi britanac uspeo da mu oduzme set.

šapovalov je bio bolji od Kolšrajbera, zatim mu je Anduhar predao meč, a onda su redom padali Endi Mari, Roberto Bautista Agut i Karen Hačanov.

Biće ovo sedmi susret dvojice tenisera na ATP turu, a svih dosadašnjih šest pripalo je novaku. Šapovalov ima jednu pobedui protiv najboljeg igrača sveta, ali na egzibiciji u Budlsu 2019. godine.