FUČOVIČ BACIO RUKAVICU U LICE: Đoković ne igra lepo kao Federer, ne udara lopticu kao Nadal, ali...
Novak Đoković nastavlja pohod na 20. Grend slem - na redu je meč četvrtfinala.
Foto: AP, Instagram printskrin/wimbledon
Najboljem teniseru sveta će se suprotstaviti Mađar, Marton Fučovič, koji je trenutno 39. na ATP listi.
Fučovič ima 29 godina, a može se reći da trenutno igra tenis karijere. On je zasad uzeo samo jedan veći turnir, Otvoreno prvenstvo Ženeve 2018 (ATP 250), a od njega se dosta više očekivalo u seniorskoj konkurenciji pošto je kao junior svojevremeno bio prvi na svetu.
Pred meč četvrtfinala Fučovič je poručio:
Foto: Tanjug/AP
- Možda njegova igra nije lepa za oko kao Federerova ili ne udara lopticu kao Nadal, ali ja volim da igram protiv njega - rekao je Fučovič, što sigurno neće iobradivati prvig tenisera sveta.
Novak je Mađara prvo pobedio posle četiri seta na US openu 2018, da bi do trijumfa stigao i u Dohi, posle preokreta i tri seta.
- Igrao sam dva puta, pobedio me je, ali volim način na koji igra. Mislim da igramo sličan tenis. Volimo relije. Volimo da igramo duge poene, ali i agresivno sa osnovne linije. On igra zaista dobro.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
FRANUCUZI U STILU OTVARAJU NOKAUT FAZU: Šveđani nemaju potreban kvalitet da se nose sa "trikolorima"
FRANCUSKA započinje nokaut fazu Svetskog prvenstva 2026 duelom protiv Švedske na "Metlajf stadionu" (23.00), gde će biti odigrano i veliko finale šampionata. "Trikolori" su grupnu fazu završili sa maksimalnim učinkom i opravdali ulogu jednog od glavnih favorita za osvajanje titule, dok su Šveđani do šesnaestine finala stigli kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih selekcija.
30. 06. 2026. u 06:30
LAPSUS ILI SAMOUVERENOST?! Selektor Hrvatske: "Kada prođemo Portugal, videćemo šta i kako dalje!"
Fudbaleri Hrvatske igraće u šesnaestini finala Mundijala protiv Portugala. Na papiru Kristijano Ronaldo i drugovi su favoriti, ali to ništa ne mora da znači na terenu. Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić obratio se javnosti pred ovaj duel.
29. 06. 2026. u 08:42
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)